Yaşlı adama dehşeti yaşatmıştı... İstenen ceza belli oldu

Yaşlı adama dehşeti yaşatmıştı... İstenen ceza belli oldu

İstanbul Taksim Meydanı'nda evsiz adamı darp ederek 200 lirasını gasp eden şahsın 10 yıl hapsi istendi ne ilişkin, 28 yaşındaki garson hakkında iddianame hazırlandı. Sokakta yaşayan yaşlı adamı darp ederek 200 lirasını gasp eden garsonun, 10 yıla kadar hapsi istendi. 

Haberin Devamı

Taksim Meydanı'nda 19 Haziran 2018'de meydana gelen ve kameralara yansıyan gasp dehşetine ilişkin soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya ilişkin hazırlanan iddianamede, olayın ardından tutuklanan 28 yaşındaki garson Umut Mehmet Gezer’in "Yağma" suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi. Mahkemece kabul edilen iddianamede, şüpheli Gezer’in savcılık ifadesinde "Yere düşen paraları topladım. Gasp etmek gibi bir niyetim yoktu. Yaşanan olaydan ötürü pişmanım" dediği, ancak yaşanan olayın kameralara yansıdığı aktarıldı. 

Taksim’de güpegündüz gasp dehşetiBeyoğlu Taksim’de sokakta yaşayan bir vatandaş güpegündüz gasp edildi, o anlar ise kameralara yansıdı. Taksim Meydanı’nda akıllara durgunluk veren olay geçtiğimiz günlerde kameralara yansıdı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi sokakta yaşadığı öğrenilen bir vatandaşla önce Taksim anıtı önünde bir süre konuştu. Hararetli geçen konuşmanın ardından evsiz vatandaş Taksim Meydanı’ndan metroya giriş yapılan merdivenlerden inmeye başladı. Evsiz vatandaşın arkasından merdivenlerden inen kimliği belirsiz kişi burada evsiz vatandaşın çantasından parasını gasp etmeye çalıştı.

ARKADAN GELEREK DARP ETTİ 

İddianamede, 19 Haziran 2018'de 14.00 sıralarında şüpheli Umut Mehmet Gezer'in, Taksim Meydanı'nda bulunan şikayetçi Ömer Altun'dan para istediği para vermemesi üzerine Ömer Altun ile tartışan Mehmet Gezer'in çevrede bulunan polis ekiplerince Altun'un yanından uzaklaştırıldığı anlatıldı. Saat 16.00 sıralarında Ömer Altun'un Aksaray'a gitmek için metronun bulunduğu yere indiği anlatılan iddianamede, bu esnada şüpheli Mehmet Gezer'in arkadan gelerek Altun'u darp ettiği ve çantasının içerisinde bulunan 200 TL parasını alarak kaçtığı yer aldı. 

GASP DEHŞETİ KAMERADA 

Yaşanan gasp dehşeti saniye saniye kameralara yansımıştı. Kameralara yansıyan olayda şüpheli Gezer’in, Taksim Meydanında yaşlı adamın yanına gittiği ve hararetli şekilde konuştuğu görülüyor. Yaşlı adamın tepkisi üzerine Gezer, çevredeki polis ekiplerince alandan uzaklaştırılıyor. Görüntülerde yaklaşık 2 saat sonra şüpheli Gezer’in metroya inen Altun’a, arkadan yaklaşan darp ettiği ve paralarını gasp ettiği görülüyor. 

Haberle ilgili daha fazlası: