GeriGündem Yasemin'ce...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yasemin'ce...

Yasemin BORAN

GİRİT'İ ISITAN YILDIZLAR

Türk ve Yunanlı barışseverler tetikte, Başbakan Mesut Yılmaz ile Yunanistan Başbakanı Kostas Simitis'in Giritteki zirvede yapacağı toplantının sonucunu bekliyorlar. Peki ya fanatikler?.. Tabii, her iki ülkenin fanatikleri de dikkat kesilmiş, bekliyor...

Böylesine bir merakla beklenen Girit Zirvesi acaba kimlerin yüreğine su serpecek?

Hemen oturup bir astrolojik inceleme yaptım. Bu incelemede en zor olan Simitis'in doğum tarihini tesbit etmekti. Öyle ya, iki ülkenin kaderini elinde tutan başkanların birbirleriyle anlaşıp anlaşamayacaklarını belirlemek, uyumluluk tesbiti yapabilmek için doğum zamanlarına ihtiyaç var. Neyse ki, Atina temsilcimiz Nur Batur imdadıma yetişti.

Akrep Burcu olan Türkiye ile Aslan Burcu olan Yunanistan, burçlarının birbirine yaptığı sert etkileşimler nedeniyle anlaşmakta zorlanırken acaba bu ülkelerin başkanları anlaşabilecekler miydi?

Yaptığım astrolojik incelemelerin sonucu öylesine ilginç ki, bir çeşit dönüm noktasında bulunduğumuzu dahi söyleyebilirim.

Öncelikle Simitis'in burcunun Yengeç olduğunu belirtmek istiyorum. Çünkü, hem Türkiye'nin hem de Başbakan Yılmaz'ın burcu olan Akrep ile Yengeç birbiriyle anlaşan burçlar. Bu arada Mesut Yılmaz'ın eşinin de Yengeç olduğunu ve yıllardır evliliğini sürdürdüğünü gözönünde bulunduracak olursak, Yengeç-Akrep ilişkisinin uyumluluğu daha iyi anlaşılmış olur.

Sonra, Mesut Yılmaz'ın Ay'ı Aslan Burcunda duruyor. Buna karşılık hem Yunanistan'ın burcu hem de Simitis'in Ay'ı Aslan...

Vee, zirvenin yapılacağın gün olan 3 Kasımda gökyüzünün konumu hem Yılmaz hem de Simitis için olumlu.

Şimdi bir sürü astrolojik terimler, burç ve gezegen isimleri sıralayıp dikkatinizi dağıtmak yerine, astrolojik incelemenin sonuçlarını anlatmaya başlasam daha iyi olacak galiba...

Simitis'in doğum anında almış olduğu etkilere göre, Türkiye'ye karşı ılımlı bir tutum içinde bulunmasını gerektiriyor. Ancak, Uranüs'ün açığa çıkardığı karışıklıkların psikolojik baskıya neden olması yüzünden Simitis, pek rahat davranamayabilir. Tabii bu durumdan, Mesut Yılmaz'ın da etkilenmesi ve kafasının karışması söz konusu.

Bütün bu karışıklıklar sonucu ortaya çıkan baskı ve endişeler ise, zirvenin başlamasıyla birlikte dağılacak. Yıldızlar, her iki ülkenin kaderini elinde tutan başkanlara sıcak ve olumlu bir enerji akıtacaklar. Tabii bütün bunların sonucunda Girit Zirvesi olumlu geçecek.

Bugüne kadar alınamamış kararlar için ciddi bir ön adımın atılacağı, hatta Madrit Andlaşmasının teyidinin alınabileceğini söyleyebilirim.

Mesut Yılmaz ile Kostas Simitis arasındaki astrolojik uyumluluğun yaratacağı sıcak ilişki, her iki başkanın içlerindeki endişeyi dağıtacak, şüphelerin yarattığı korkuyu silecek ve dostluğun temellerini birlikte atabilmelerini sağlayacak.

Değişim rüzgarlarını kuvvetle estiren Uranüs, biraz sert bir biçimde esiyor olsa bile, bugüne kadar kökleşmiş gözüken eski realiteyi savurup atacak. Böylece hem Yunanistan hem de Türkiye yepyeni bir realiteyle karşılaşacaklar.

Tabii bu karşılaşmanın çok kolay olacağı söylenemez. Zaten bütün doğumlar zordur. Bu nedenle yeni bir başlangıcın arifesinde bulunduğumuz şu sıralarda olumlu beklentiler içine girelim. Böylece yıldızların olumlu etkilerini daha güçlü bir biçimde çekip doğumu kolaylaştırabiliriz.

Gökyüzünün konumu, hem Türkiye hem de Yunanistan için bir dönüm noktasında bulunduklarını gösteriyor.

Mesut Yılmaz, karmaşık düşüncelerinden sıyrılıp yüksek potansiyelli bir enerji ile doğru bir yaklaşım içinde bulunacak. Kararlı ve yapıcı bir tutum içinde etkileyici olacak.

Kostas Simitis ise, Ay'ın olumlu etkileri altında bulunduğu için olumlu duygular içine girecek. Sezgileri ve duyguları, yapıcı yönde hareket etmesine neden olacak.

Evet, astrolojik açıdan incelediğimiz zaman Mesut Yılmaz ile Kostas Simitis için, yeni bir Atatürk ile Venizelos diyebiliriz, diyorum, Yasemin'ce...

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False