GeriGündem Yasadışı yolla sperm hizmetinden dev kazanç
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yasadışı yolla sperm hizmetinden dev kazanç

Yasadışı yolla sperm hizmetinden dev kazanç
refid:15777088 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de iki adam, hamile kalmak isteyen kadınlara yasal dışı yollarla sperm hizmeti sağlayan bir şirket kurarak, 576 bin Türk lirası kazandı.

Küresel ekonominin nabzı EKONET'te atıyor  

 

İki İngiliz yasadışı yollarla bu işi yaptıkları gerekçesiyle mahkemeye sevk edildi. İnsan Döllenme ve Embriyoloji Yasası gereğince (HFEA), sperm ya da yumurta dağıtımı yapmak için lisansa ihtiyaç duyuluyor.

 

İngiliz haber ajansı Pres Association’ın bildirdiğine göre, iki sanık bu yasa altında yargılanan ilk kişiler oldu. 

 

Mahkemeden yapılan açıklamadaysa, Sperm Direct Limited ve First4Fertility gibi farklı farklı isimlerle operasyonlarını yürüten şirketin internet üzerinden sağladığı hizmete 800 kadın başvurduğu belirtildi.   

 

Araştırmalar sonucunda, 43 yaşındaki Nigel Woodforth ve 49 yaşındaki Ricky Gage’in şirketi  Berkshire’daki evlerinin garajında işlettikleri ortaya çıktı.

 

Olayın ortaya çıkmasının ardından, yasal süreçte yer alan Philip Bennetts, “Kısaca anlatmak gerekirse, bu internet sitesi, aşı yoluyla hamile kalmak isteyen kadınlarla, bu kadınlara spermlerini satmak isteyen adamları tanıştırıyordu” dedi.

 

KATILIM ÜCRETİ 184 LİRA

Siteye üye olmak için 80 lira ödeyen kadınlar, daha sonra hizmeti kullanmak için ceplerinden yaklaşık 700 lira gibi para çıkardıktan sonra, kendilerine sunulan listeden hamile kalmak istedikleri adamları seçebiliyordu.

 

Seçtikleri adamların spermleri, bir kargo şirketi tarafından evlere getirilirken, bu hizmetin tek seferlik bedeli de 350 liraydı.

 

Ne Gage ne de Woodforth yasadışı yollarla sperm hizmeti sağladıkları yönündeki suçlamaları kabul etmedi.

 

İkili daha önce, HFAE tarafından, Temmuz 2007’de kabul edilen kurallara göre, şirketlerini işletebilmek için lisans almaları gerektiği konusunda uyarılmıştı.

 

*Bu haber Reuters haber ajansında “Two men "ran illegal sperm donor agency" başlığıyla yayımlanmıştır.  

 

http://www.facebook.com/#!/HurriyetEkonet

http://twitter.com/HurriyetEkonet  

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False