GeriGündem 24 Nisan'da (yarın) okullar tatil olacak mı? MEB'den tatil hakkında açıklama geldi mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

24 Nisan'da (yarın) okullar tatil olacak mı? MEB'den tatil hakkında açıklama geldi mi?

24 Nisan'da (yarın) okullar tatil olacak mı? MEB'den tatil hakkında açıklama geldi mi?

Yarın okullar tatil mi sorusu, 24 Nisan Salı gününün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tatil ilan edilip edilmeyeceğini merak eden öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediliyor. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla pazartesi günü resmi tatil yapan öğrenciler, yarın okullar tatil mi olacak sorusuna cevap arıyor. Peki, yarın okullar tatil olacak mı? İşte, 24 Nisan okullar tatil mi konusunun detayları

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan Pazartesi gününün tatil olması, akıllara 24 Nisan Salı gününü getirdi. Öğrencilerin yarın okullar tatil mi sorusuyla yanıt aradığı konu, internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Peki, 24 Nisan tatil mi olacak? Yarın okullar tatil mi? İşte, detaylı bilgiler

23-24 NİSAN TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl yayımladığı eğitim takviminde "23 Nisan 2017 Pazar günü törenden sonra başlar, 23 Nisan 2017 akşamı sona erer" ifadesi yer alıyor. Dolayısıyla bu günün tatil edilip edilmeyeceği merak konusu olmuştu.

23 Nisan günü her yıl olduğu gibi tatil olacak ancak, 24 Nisan Salı gününün tatil olması hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'dan henüz bir açıklama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yer verdiği bu ifadeye göre okullar bu yıl 24 Nisan'da tatil olmayacak. Bu konuda bir gelişme olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

LİSELER VE ÜNİVERSİTELER 23 NİSAN'DA TATİL Mİ?

23 Nisan tatil mi sorusu, eğitim hayatına lise ve üniversitelerde devam eden öğrencilerin de merakla araştırdığı bir soru olarak gündeme geldi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye genelinde resmi bir tatil olduğu için 23 Nisan günü, birçok kamu kurumu gibi lise ve üniversiteler de eğitim faaliyetlerine 1 günlük ara verecek.

23 NİSAN NEDİR?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bütün Dünya çocukları birlikte kutlarlar.

23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram şenliklerine yabancı ulusların çocukları da katılır. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. "Bugünün küçükleri yarının büyükleridir." diyen Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisan'da yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisan'da bütün Türkiye bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparlar, şiirler okurlar.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False