GeriGündem Kütahya'da yarın okullar tatil mi? (7 Ocak Salı) Kütahya Valiliği'nden 6 ilçe için son dakika kar tatili açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kütahya'da yarın okullar tatil mi? (7 Ocak Salı) Kütahya Valiliği'nden 6 ilçe için son dakika kar tatili açıklaması

Kütahya'da yarın okullar tatil mi? (7 Ocak Salı) Kütahya Valiliği'nden 6 ilçe için son dakika kar tatili açıklaması
Abone Olgoogle-news

Kütahya'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime pazartesi günü ara verildi. Olumsuz hava koşullarından dolayı ulaşımda da aksamalar yaşanan kentte, öğrenci ve veliler yarın da Kütahya'da okulların tatil olup olmadığını sorguluyor. Son dakika Kütahya kar tatili haberlerini takip eden vatandaşların gözü resmi açıklamalarda. Peki, yarın Kütahya'da okullar tatil mi? Kütahya 7 Ocak kar tatili açıklaması geldi mi? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Kütahya'da yarın okullar tatil mi sorusu, kentte yaşayan veli ve öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Özellikle akşam saatlerinde araştırmalar yoğunlaşırken Kütahya Valiliği'nde kar tatili açıklaması geldi. Kütahya'nın 6 ilçesinde okulların tatil olduğunu duyuran valilik konuyla ilgili detayları paylaştı. Peki, yarın Kütahya'nın hangi ilçelerinde okullar tatil? İşte, 7 Ocak Salı son dakika Kütahya kar tatili haberleriyle ilgili detaylı bilgiler.

KÜTAHYA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Kütahya kent merkezi ile Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık ve Simav ilçelerinde tüm okullarda, Domaniç, Gediz, Emet, Tavşanlı, Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde ise taşımalı sistemin uygulandığı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, bu sabah başlayan yoğun kar yağışı ve tipinin etkili şekilde devam ettiği belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz merkez ile Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık ve Simav ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 07 Ocak Salı günü bir gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Domaniç, Gediz, Emet, Tavşanlı, Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde ise taşıma merkezi okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Ayrıca eğitime ara verilen yerlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik ağır hastalığı olanlar bir gün idari izinli sayılacaktır."

7 Ocak Salı günü için Kütahya Valiliği Twitter adresinden tatil açıklaması duyurdu. 6 ilçede okulların tatil olduğunu duyuran valilik internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Kütahya Valiliği’nden:

Bugün sabah saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak halen devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle:

1. İlimiz Merkez İlçe, Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık ve Simav ilçelerinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları’na ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 07.01.2020 Salı günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

2. Yukarıda tatil edilen ilçelerdeki Kamu Kurum ve Kuruluşları’nda çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 07.01.2020 Salı günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

3. Ayrıca Domaniç, Emet, Gediz, Şaphane, Pazarlar ve Tavşanlı ilçelerinde ise taşıma Merkezi okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KÜTAHYA'DA YOĞUN KAR YAĞIŞI ZOR ANLAR YAŞATTI

Kütahya ve ilçelerinde dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı Dumlupınar, Aslanapa, Altıntaş, Şaphane ve Çavdarhisar ilçelerinde oldukça etkili oluyor.
Kar yağışının devam ettiği ilçelerde pazartesi günü okullar tatil edilirken, Belediye ve özel idare ekiplerinin karla mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiği açıklandı. Aslanapa ve Dumlupınar ilçesine bağlı bazı köylerde kar kalınlığının 40 santimetreyi geçtiği, köylülerin kendi imkanlarıyla traktörlerle köy içlerini temizledikleri bildirildi.

İlçe merkezlerinde belediye ekipleri tarafından temizlik ve tuzlama çalışmaları yapılırken, özel idare ekipleri kapanan köy yollarını açmak için yoğun çaba sarfediyor.

Öte yandan yekliler tarafından bölgede araç ile seyahat edecek vatandaşlara, zincirsiz ve kar lastiksiz yola çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

 

False