Yarım asırlık ‘Hediye’sini öldürdü

Haberin Devamı

İSTANBUL Sultanbeyli’de çocuklarıyla birlikte aynı evi paylaşan Süleyman Atay (70) ile eşi Hediye Atay (73), iddiaya göre dün sabah saat 10.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Süleyman Atay, tabancayla 50 yıllık eşini başından vurdu. Daha sonra kaçan Atay, bir süre sonra yakalanarak gözaltına alındı. Komşuları yaşlı çiftin sürekli olarak birbiriyle tartıştığını belirterek, “Sabah da evde tartışmışlar, yaşlı adam eşini vurmuş. Yaşlı adam zaten güçlükle yürüyordu. Zaman zaman bilinç kaybı yaşıyordu” diye konuştu.
M. Akif ERDEM

GÜNDEMDEN KISA KISA

Düşen ayna yakalattı
ESKİŞEHİR’den bisikletle Bursa’nın İznik ilçesine giden üniversiteli beş gence, cumartesi günü dönüş yolunda Kuluca Köyü yakınlarında arkadan çarpan ve Tolga Beyenir’in (26) ölümüyle sonuçlanan kazadan sonra kaçan sürücü yakalandı. Abdil Done (24) ile Sinan Günçınkan’ın (28) da yaralandığı olayda sürücüyü jandarma, otomobilin çarpmanın etkisiyle düşen aynadaki seri numarasından tespit etti. Araştırmada araç sahibinin İnegöl’e bağlı Hamamlı Köyü’nde oturan Mustafa A. olduğu tespit edildi. ifadesi alınan Mustafa A. nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Seyfettin ARAS/DHA

18 işyeri ve 2 araç sopalandı
KARABÜK’ün Yenice ilçesi İncedere caddesinde önceki gece kalabalık iki grup arasında kavga çıktı. Gençler sopalarla birbirlerine saldırırken, caddede bulunan 18 işyeri ile park halindeki 2 otomobilin camlarını kırdılar. Polisin ayırmakta zorlandığı gençler, daha sonra koşarak caddeden uzaklaştılar. Camları kırılan işyerlerinden lokantanın sahibi Cavit Akça, kahveci Osman Abaoğlu ve oyuncakçı Şenol Madak, işyerlerinde verilen hasar nedeniyle tepkilerini dile getirdiler. Polis, kavga eden gençleri tespit etmek için güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma
devam ediyor.

Haberin Devamı

Lastik indi silindir ezdi
DENİZLİ’den Pamukkale’ye ulaşımı sağlayan karayolundaki yol yapım çalışmalarında silindiri kullanan evli ve 1 çocuk babası 29 yaşındaki Özkan Uzun, dün saat 10.00 sıralarında, havası inen arka lastiği şişirmeye çalıştı. Bu sırada Musa Cirit’in (32) kullandığı diğer silindirin hız kolu takılı kaldı. Kolu kurtaramayınca silindiri durduramayan Cirit, önce lastiği şişirilmeye çalışılan silindire çarptı, ardından geri manevra yapınca da Uzun’u altına aldı. Asfalt düzeltmekte kullanılan tonlarca ağırlıktaki silindirin arka tekerleğinin altında kalan Özkan Uzun, olay yerinde öldü.
Ramazan ÇETİN / DHA

Haberle ilgili daha fazlası: