GeriGündem Yarı yıl tatili ne zaman? İşte 2020-2021 sömestr tarihleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yarı yıl tatili ne zaman? İşte 2020-2021 sömestr tarihleri

Yarı yıl tatili ne zaman? İşte 2020-2021 sömestr tarihleri

Milyonlarca öğrenci ve öğretmen, 2020-2021 eğitim dönemine kısa bir ara verilecek olan '15 tatilin' ne zaman başlayacağını merak ediyor. 'Şubat tatili' olarak da adlandırılan yarı yıl için araştırmalarına yoğunluk veren öğrenciler, MEB'in açıkladığı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, yarı yıl tatili ne zaman? İşte 2020-2021 sömestr tarihleri...

'15 tatil ne zaman başlayacak?' sorusu, öğrenciler ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın iş takviminde yer alan bilgilere göre bu yıl sömestr tatilinin toplamda kaç gün süreceği ve ne zaman başlayacağı araştırılıyor. İşte, konuya dair ayrıntılar...

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

SINAVLAR NASIL OLACAK?

MEB'den gelen açıklamada sınavlarla da ilgi bilgi verildi. Açıklamada şunlar kaydedildi;

“İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanıyla belirlenecek. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecek.

İller arası hareketliligˆin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim ögˆrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, ögˆrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabilecek.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False