Flaş gelişme: Onur Özbizerdik tutuklandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 13, 2017 15:56

Önceki gece Ortaköy’de bir gece kulübünü kurşunladığı için bu sabah gözaltına alınan Onur Özbizerdik, adliyeye sevk edildi. Özbizerdik adliyeye getirilirken oldukça hırçın tavırlar sergilerken, polisler adeta yaka paça araca bindirebildi. Özbizerdik emniyetteki ifadesinde, Hollanda Konsolosluğu’nu kurşunlamak istediğini, oraya götürülmeyince gece kulübünü kurşunladığını söyledi. Onur Özbizerdik çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından, "korku, kaygı veya panik yaratacak tarzda silahla ateş etme" ve "ruhsatsız ateşli silah ve mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberin Devamı

Yer altı dünyasının ünlü isimlerinden Dündar Kılıç’ın torunu Onur Özbizerdik önceki gece Ulus’ta bir mekanda eğlendi. Gece geç saatlerde mekandan

Flaş gelişme: Onur Özbizerdik tutuklandı
çıkan Özbizerdik valenin kendisini Ortaköy’e bırakmasını istedi. İddiaya göre Ortaköy’deki mekana giden Özbizerdik arabadan inmeden mekana doğru ateş etmeye başladı. Olayın ardından mekana ateş ettiği silahı olay yerinde bırakıp kaçan Onur Özbizerdik bu sabah saatlerinde gözaltına alındı.

HOLLANDA İLE KRİZ SEBEBİYLE KAFA DAĞITMAK İÇİN GİTTİM
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Özbizerdik, Hollanda ile yaşanan kriz sebebiyle moralinin bozulduğunu, bu yüzden Ulus’taki mekana kafa dağıtmak için gittiğini savundu. Hakkında kesinleşmiş hapis cezası olması sebebiyle evden çıkmadığını söyleyen Özbizerdik, “Ben 15 yıldır yeşil ve kırmızı reçeteli ilaç kullanmaktayım. Olay günü gayet sakin ve kendimdeydim. Kesinlikle alkollü değildim” dedi.

Haberin Devamı

Flaş gelişme: Onur Özbizerdik tutuklandı

SİNİRLİ OLDUĞUM İÇİN KONSOLOSLUĞA GÖTÜRMEDİLER

Mekandan çıktıktan sonra bir mekan çalışanı Kenan isimli kişiye kendisini Hollanda Konsolosluğu’na bırakmasını istediğini ileri süren Özbizerdik, “Daha sonra plakasını ve markasını hatırlamadığım açık renkli bir araçla tanımadığım kişi ile yola çıktık. Aracı tanımadığım bu şahıs kullanıyordu. Kenan bey bu arkadaşa Onur’u biraz gezdir. Sinirli olduğu için Hollanda Konsolosluğu’na götürme dedi. Ben ilaçların etkisiyle dalmışım. Ben dışarı baktığımda turuncu renkli valeler ve takım elbiseli, telsizli, kulaklıklı şahıslar vardı. Buranın önü biraz kalabalıktı. Ben de gözümü açar açmaz turuncu renkli kişileri görünce Hollanda Konsolosluğu sanarak buranın duvarlarına bir şarjör ateş ettim. Daha sonra uyku sersemliği geçince de yanlış yere ateş ettiğimi anladım” dedi.

'ŞAZİ NEREDE'

Haberin Devamı

Özbizerdik'in mekân önünde bekleyen kişiye “Şazi nerede?” diye sorduğu, ‘Bilmiyorum’ yanıtı alınca mekâna art arda ateş etmeye başladığı belirtiliyor. Ateş etmeden önce “Şazi” isimli birini sorduğu iddiaları da sorulan Özbizerdik, Şazi isimli kişinin yakın arkadaşı olduğunu, onu sormadığını savundu.

YİNE TUTUKLANDI

Onur Özbizerdik çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından, "korku, kaygı veya panik yaratacak tarzda silahla ateş etme" ve "ruhsatsız ateşli silah ve mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!