GeriGündem Welcome to Bursa Your Majesty
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Welcome to Bursa Your Majesty

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, British Airways'e ait özel uçakla saat 11.40'ta Bursa'ya geldi.

Siyah etek ve üzerine beyaz ceket giydiği, başına siyah fiyonklu beyaz renkli şapka taktığı gözlenen Kraliçe Elizabeth, uçaktan inişinin ardından eşi Edinburgh Dükü Prens Philip ile otomobile binerek havaalanından ayrıldı.

Bu arada, Kraliçe Elizabeth'den önce, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan da özel uçak “GAP” ile Yenişehir Havaalanı'na geldi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput tarafından karşılanan Hayrünnisa Gül ve Zeynep Babacan, daha sonra Bursa'ya hareket etti.

Öte yandan, Kraliçe 2. Elizabeth ile eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'in Bursa'yı ziyareti, kentte büyük heyecan yarattı.

Bursa'nın önde gelen yerel gazetelerden biri, “Welcome to Bursa Your Majesty” (Bursa'ya Hoş Geldiniz Majesteleri) başlığıyla çıktı.

Gazetenin ilk sayfasında yer alan haber ve yazılar, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yayımlandı.

Bursa'nın köklü gazetelerinden “Bursa Hakimiyet”in bugünkü sayısında, “Welcome To Bursa Your Majesty” başlığıyla yer alan haberde, “Majesteleri II. Elizabeth, kentimizi ziyaretinizle onur verdiniz. Sizi en iyi şekilde ağırlayacağımızı umuyoruz” ifadeleri yer aldı.

False