Weasley mahkemelik oldu

Güncelleme Tarihi:

Weasley mahkemelik oldu
Oluşturulma Tarihi: Şubat 14, 2020 07:00

İstanbul’da bir apartmanda yaşayan Cansu Çakır, komşularıyla davalık oldu. Apartman sakinleri, Çakır’ın toy poodle cinsi köpeği Weasley’in havlamasından rahatsız olup şikâyette bulundu. Çakır ve Weasley, kendilerini apartmandan tahliye ettirmek isteyen komşularının açtığı davaya hazırlanıyor.

Haberin Devamı

Geçen yıl şubat ayında İstanbul Nişantaşı’na taşınan e-ticaret uzmanı Cansu Çakır’ın (25) başı komşularıyla dertte. Ev sahibine köpek almak istediğini belirten Çakır, “Ev sahibim köpek bakmamın bir sorun olmayacağını, zaten başka bir komşumun daha köpeği olduğunu söyledi. Beş dairelik bir apartmanda oturuyorum. Temmuz ayında Weasley’i eve getirdim. Henüz iki aylıktı ve bebek olduğu için havlıyordu.

Weasley mahkemelik oldu

Alışabilmesi için yavaş yavaş onu evde yalnız bırakmaya başladım. Çünkü işe gitmek zorundaydım. Komşulardan bana hiç uyarı yapılmadan bir gün polis çağırdıklarını öğrendim. Evde olmadığım bir saatte polis geldi, zabıt tuttular. Daha sonra belediye kontrol etti. Onlar da köpeğin kimse için riskli bir durum oluşturmadığını söyledi. Ama komşular ben yokken Weasley’i tahrik edecek sesler çıkarıp kapımın önünden ‘Bakın havlıyor’ diye bana videolar göndermeye başladı” dedi.

Haberin Devamı

Weasley mahkemelik oldu

‘EĞİTİMDEN SONRA HAVLAMADI’

Yaşanan sorunların üzerine Çakır, Weasley’i 20 günlük bir eğitime yolladı. Çakır havlamaları sona eren Weasley’den bu eğitimin ardından kimsenin şikâyetçi olmadığını söyledi. Çakır daha sonra yaşananları şöyle anlattı: “Weasley o kadar sakinleşti ki komşular, ‘Aa biz gönderdiniz sandık’ dedi. Ama daha sonra bir komşum beni arayarak ‘Köpeğin sesinden evde duramıyoruz’ dedi ama tüm gün evdeydim ve köpeğim hiç havlamamıştı. Ocak ayında bana mahkeme celbi ulaştı. Weasley’in tahliyesini istiyorlar. Ben çıkarsam diğer köpek sahibi arkadaşım da çıkmak zorunda kalacak. Ev sahibim ise bizden çok memnun, o sadece apartmanda huzurun sağlanmasını istiyor.” Weasley ve sahibi Cansu Çakır, 3 Mart’ta İstanbul 10. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde hâkim karşısında olacak.

Weasley mahkemelik oldu

Haberin Devamı

 

 SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (14.02.2020)
Haberle ilgili daha fazlası: