GeriGündem Vikingler'in dönüşü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vikingler'in dönüşü

Kızıl saçlı barbarlar dönüyor. Yıllarca dünya ülkelerine korku saçan ve ‘‘denizden gelen barbarlar’’ olarak anılan Vikingler geliyor. Yeni Dünya'nın yani, Amerika'nın, en eski yerleşim merkezi L'Anse aux Meadows'da görkemli Viking gemisi merakla bekleniyor.

Yaklaşık 1000 yıl önce Leif Eriksson'un Labrador kıyılarına düzenlediği seferin heyecanı yeniden yaşanıyor. Bir Viking gemisinin başarılı kopyası olan Snorri ve mürettebatı, aylar süren nostaljik yolculuklarını Kanada'daki L'Anse aux Meadows'da tamamlamaya hazırlanıyorlar. Buzlarla kaplı Grönland'dan başlayan muhteşem seferin 87 günde tamamlanması umuluyor.

Snorri adlı Viking gemisi, Maine eyaletinde inşa edildi. Denizcilerin korkulu rüyası savaşçı Vikingler, gösterişli gemilere ve müthiş maceralara imza atardı. Gemilerinin pupa ve pruvaları fantastik figürlerle süslüydü ve günümüzde de hayalleri süslemeye devam ediyorlar. Geziye katılanlar, sadece Vikingler gibi giyinip, onlar gibi yaşamanın önemli olmadığını, önemli olanın damarlarında Viking kanını hissetmeleri olduğunu belirtiyorlar.


Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False