GeriGündem Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Öğle arası saat kaçta? Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Öğle arası saat kaçta? Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021

Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Öğle arası saat kaçta? Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 17 günlük tam kapanma sonrası, kademeli normalleşme sürecine geçildi. Bu süreçte ise Vergi Dairesi çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Resmi tatillerde kapalı olan Vergi Dairesi, her gün aynı saatte açılıp aynı saatte kapanıyor. Peki, Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, hafta sonu açık mı? İşte, Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021...

Tüm Türkiye için kademeli normalleşme süreci başlarken, çalışma saatleri en çok merak edilen kurumlar arasında Vergi Dairesi yer alıyor. Vergi Dairesi ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizde Vergi Dairesi çalışma günleri ve açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. 

VERGİ DAİRESİ SAAT KAÇTA AÇILIYOR, SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Vergi daireleri, hafta içi her gün 08:30 - 12:30 / 13:30 - 17:30 saatleri arasında hizmet sunmaktadır. Öğle tatili ise 12:30-13:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

VERGİ DAİRESİ HAFTA SONU AÇIK MI?

Vergi dairesi, hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Ayrıca Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi resmi bayramlarda da çalışmamaktadır.

Ancak çalışma saatleri Koronavirüs vaka artışı ve vaka düşüşü ile illere göre farklılık gösterebilir. Lütfen bulunduğunuz ildeki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını takip ediniz.

VERGİ DAİRESİ ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

Hafta içi: 08:30 -17:30

Öğle arası: 12:30-13:30

Hafta sonu: Hizmet vermemektedir. 

Gelir İdaresi Başkanlığı, Devlet Mahallesi Merasim Caddesi No: 9/1 06450 Çankaya / ANKARA adresinde bulunmaktadır. Ayrıca +90 312 415 30 00 numaralı telefon veya +90 312 415 28 21-22 numaralı faks ile de ulaşabilirsiniz.

Vergi daireleri, vergisel açıdan mükelleflere hizmet sunan temel idari birimdir. Mükelleflerin, hizmet alacağı vergi dairesi, ikametgah ve iş yeri adresleri üzerinden tespit edilir. Mükelleflerin bağlı olacakları vergi dairesini belirlemek ile Maliye Bakanlığı yetkilidir.

Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor Öğle arası saat kaçta Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021

İdari olarak vergi daireleri, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın taşra teşkilatı olan vergi dairesi başkanlıklarına bağlıdır. Vergi dairesi başkanlığı olmayan illerde ise defterdarlığa bağlıdır. Vergi daireleri aynı zamanda Tahsil Dairesi'dir.

Günümüzde vergi dairelerinin birleştirilerek; her ilde tek bir vergi dairesi oluşturulması planlanmıştır. Bu yönde çalışmalar yürütülmektedir. Tek vergi dairesi uygulamasında pilot bölge olarak Eskişehir belirlenmiştir.

Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor Öğle arası saat kaçta Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False