GeriGündem Vapurlar çalışıyor mu? Metrolar açık mı? İBB'den açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vapurlar çalışıyor mu? Metrolar açık mı? İBB'den açıklama

Vapurlar çalışıyor mu? Metrolar açık mı? İBB'den açıklama

Metrolar açık mı ve vapurlar çalışıyor mu sorusu, kentte yaşayan binlerce kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Tam kapanma sürecine girilmesi dolayısıyla pek çok kişinin merakla sorguladığı metrolar açık mı ve vapurlar çalışıyor mu sorusuna cevap geldi. İşte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama detayları

Metrolar açık mı sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Vapurlar ve metrolar, tam kapanma sürecinde çalışmaya devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vapurlar ve metroların çalışma süreci hakkında bilgi verdi. Peki, vapurlar çalışıyor mu? metrolar açık mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

VAPURLAR ÇALIŞIYOR MU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatlarından yapılan açıklamada, "Değerli Yolcularımız, Covid-19 ile mücadele kapsamında başlayan “tam kapanma” süresince tarifemizde, şu an için, herhangi bir değişiklik olmayacaktır. 17 Mayıs’a kadar devam edecek bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmeniz dileğiyle." ifadelerine yer verildi. 

METROLAR AÇIK MI?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul işletmesi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'dan 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Kısıtlama süresince sağlık çalışanları ve zorunlu görevleri nedeniyle çalışmak zorunda olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına 29 Nisan 2021 saat 19.00 itibari ile seferlerimizde aşağıdaki şekilde düzenleme yapılmıştır.

Aşağıda listelenen hatlarımızda 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklar ile işletme yapılacak, 21.00 itibari ile seferlerimiz sona erecektir. Yapılan düzenlemeler işletmelerimiz tarafından günlük ve saat bazlı olarak takip edilerek ihtiyaç görülmesi halinde sefer sıklıklarında yeni düzenlemeler yapılacaktır.

Kısıtlama süresince hizmet verecek hatlarımız:
M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler
M1B Yenikapı-Kirazlı
M2 Yenikapı-Hacıosman
M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir
M4 Kadıköy-Tavşantepe
M5 Üsküdar-Çekmeköy
M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey
T1 Kabataş-Bağcılar
T4 Topkapı-Mescid-i Selam
T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı


Kısıtlama süresince aşağıdaki hatlarımız hizmet vermeyecektir. 17 Mayıs Pazartesi günü 06.00 itibari ile tüm hatlarımızda işletme başlayacaktır.
 M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metro,
F1 Taksim-Kabataş füniküler,
T3 Kadıköy-Moda tramvay,
TF1 Maçka-Taşkışla teleferik,
TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarımızda işletme yapılmayacaktır. Vatandaşlarımız kapalı hatlarımız ile aynı güzergahlar üzerinde hizmet veren İETT araçlarını kullanabilirler.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False