GeriGündem Validen 'Kadın-Erkek güreşi' açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Validen 'Kadın-Erkek güreşi' açıklaması

Validen 'Kadın-Erkek güreşi' açıklaması
refid:20600477 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun 19 Mayıs Stadı’ndaki gösteriler sırasında bir kadın güreşçi ile erkek sporcunun güreşmesi ile ilgili olarak inceleme başlatıldığı haberlerine açıklık getirdi.

hurriyet.com.tr'ye konuşan Aksoy, incelemenin programda olmayan bir gösterinin programa neden girdiği ile ilgili olduğunu belirtti. Aksoy, şöyle devam etti:

"Erkek sporcu ile kadın sporcunun gösteri yapması programda yoktu, görünce biz de şaşırdık. Bunun üzerine programa nereden girdi diye bir inceleme başlattık. Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğü bir kasıt var mı diye inceleme yaptı. Sonuçta her iki sporcu ve yetkililerle yapılan görüşmede bir kasıt olmadığı, kızımızın rakibi sporcunun gelmemesi üzerine erkek güreşçi ile tamamen iyi niyetle kardeşçe bir gösteri sundukları ortaya çıktı. İnceleme de bununla sonuçlandı."

Vali güreşe inceleme başlattı, sizce doğru mu?

ANKET SONUCU

Öte yandan hurriyet.com.tr'nin düzenlediği 'Kadın-erkek güreşine valiliğin inceleme başlatmasını doğru buluyor muısunuz?" anketine yaklaşık 60 bin kişi katıldı. Katılımcılardan büyük bir çoğunluğu yüzde 72.9 ile bunu doğru bulmadığını, yüzde 27.1'i ise doğru olduğunu belirtti.  

Validen Kadın-Erkek güreşi açıklaması

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle