GeriGündem Vali sayesinde "Canan"ına kavuştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vali sayesinde "Canan"ına kavuştu

Abone Olgoogle-news

Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde, kar yığışı nedeniyle yolu kapanan Çamurlu köyünde aniden rahatsızlanan hamile kadın, Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu'nun emriyle yaklaşık 7 saat süren çabalar sonucu Balıkesir'e getirildi.

Balıkesir Doğum ve Çocuk Bakımevinde sezaryenle dünyaya gelen ikizlerine “Can” ve “Canan” adını veren anne Sevgül Avcu, “Valimize 3 can borçluyuz” dedi.

Türkiye'yi etkisi altına alan kötü hava koşulları, çok sayıda köy yolunun kapalı olduğu Balıkesir'de de yaşamı olumsuz yönde etkiledi.
Balıkesir Valiliği, yolu kapalı olan Savaştepe ilçesine bağlı Çamurlu köyünde rahatsızlanan hamile kadın için seferber oldu.

Vali Hatipoğlu, Çamurlu köyünde rahatsızlanan hamile bir kadının yolların kapalı olması nedeniyle mahsur kaldığı yönündeki ihbar üzerine, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ekiplerini seferber etti.

Hatipoğlu, Atatürk Devlet Hastanesine talimat vererek kadın doğum uzmanının da yer aldığı tam donanımlı ambulansın yola çıkmasını istedi.
Yaklaşık 1 metre karla kaplı köy yolunun 7 saat süren çabalar sonucunda açılmasının ardından Balıkesir kent merkezine 34 kilometre uzaklıktaki Çamurlu köyüne ulaşan sağlık görevlileri, ilk müdahaleyi yaptıkları anne adayı Sevgül Avcu'yu (35), Balıkesir Doğum ve Çocuk

Bakımevine getirdi. Burada, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Nesrin Kızılcan tarafından sezaryene alınan Avcu, başarılı bir operasyonla biri kız ikiz bebek dünyaya getirdi.

Hastane yetkilileri, yaşadığı stres ve heyecan sonucu 20 gün kadar erken doğum yapmak zorunda kalınan annenin ve bebeklerinin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdiler.

“DEVLETİN GÜCÜNÜ ORTAYA KOYDUK”

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Çamurlu köyünde hamile bir kadının rahatsızlandığının kendilerine bildirilmesi üzerine tüm ekipleri seferber ettiğini ve zor koşullarda başlayan operasyonun üç canın kurtarılmasıyla sonuçlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Hatipoğlu, köye ulaşmalarının yaklaşık 7 saat sürdüğüne dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Köye girdiğimizde vatandaşların coşkusu görülmeye değerdi. Bizleri bağırlarına bastılar. Uzun bir uğraş sonucunda hastaneye ulaşmasını sağladığımız bir vatandaşımızın iki evlat dünyaya getirmesi ve sağlıklarının yerinde olması tüm yorgunluğumuzu unutturdu. Devletin Balıkesir'deki görevlileri olarak görevimizi yaptık. Vatandaşlarımız da devletimizin varlığını ve gücünü hissederek hiçbir zaman yalnız olmadıklarını gördüler.”

Hatipoğlu, merkeze bağlı Çandır köyünde doğumu yaklaşan bir kadın ile Savaştepe ilçesine bağlı Yakuppınar köyündeki kalp hastası bir kişi ve Kutludüğün köyünde çatıdan düşen bir kişiye de ulaşarak sağlık kurumlarına sevk edilmelerini sağladıklarını sözlerine ekledi.

ANNENİN MUTLULUĞU

İkiz bebek dünyaya getiren Sevgül Avcu da sancılarının başlaması üzerine endişe dolu saatler yaşadığını ifade etti.

Hatipoğlu'nun evlerine girmesiyle mutluluktan uçtuğunu kaydeden 3 çocuk annesi Avcu, “hastaneye geldiğimi hatırlıyorum. Sonrasında sağlıklı ikiz bebeğimin olduğu söylendiğinde dünyalar benim oldu. Vali Bey başta olmak üzere devletimizin tüm görevlilerinden Allah razı olsun. Hem benim hem de evlatlarımın hayatını kurtardılar. Vali Beyimize 3 can birden borçluyuz. Biz de çocuklarımızın adının, ne kadar değerli olduklarını her zaman bilmemiz için Can ile Canan olmasını istedik” diye konuştu.
False