Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok milletvekili aday adaylığı için istifasını verdi. Burdur Valisi Şerif Yılmaz da istifa etti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ekonomi danışmanı Turgay Bozoğlu da Çankaya Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinden istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı oldu. Bu arada Ankara'dan da şu ana kadar en üst düzeyde ilk istifa haberi TRT'den geldi. Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya görevinden istifa ederek AK Parti'den Eskişehir milletvekili aday adayı oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı da istifa ediyor. Bağlı'nın Gaziantep'ten milletvekili olmak istediği ancak AK Parti yönetiminin kendisine Şanlıurfa'yı önerdiği belirtiliyor. En son gelen sürpriz istifa haberine göre, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Haberin Devamı

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den aday adaylığı için az önce Emniyet Genel Müdürlüğü'nden istifasına ilişkin dilekçeyi İçişleri Bakanlığı'na sundu.

ANKARA'DA ADAYLIK İÇİN ÜST DÜZEY İLK İSTİFA: TRT GENEL MÜDÜR YARDIMCISI AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...
24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için istifalarda bugün son gün. Aday adayı olmak isteyenlerin bugün saat 17.00'ye kadar partilere başvurmaları gerekirken Ankara'dan üst düzey ilk istifa TRT'den geldi.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya görevinden istifa ederek, AK Parti'den Eskişehir milletvekili aday adayı oldu.

Haberin Devamı

TRT'den ayrıca 1. Hukuk Müşaviri Maruf Okuyan'ın istifa ederek memleketi Bingöl'den milletvekili aday adayı olarak başvurduğu öğrenildi. Okuyan, daha önce AK Parti Bingöl İl Başkanlığı da yapmıştı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zeki Korkutata, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan görevinden istifa etti.

Dış Ticaret Müsteşarlığı eski müsteşarı, Ekonomi Bakanlığı eski müsteşarı, Büyükelçi Ahmet Yakıcı AK Parti’den aday adayı olmak için istifa etti.

TOKİ Baş Hukuk Müşaviri Abdullah Güler AK Parti'den Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

BAKANLIKTA ADAY ÇOK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda da çok sayıda ismin bugün istifa etmesi bekleniyor. Bunlardan biri Çevre ve Şehircilik Bakanı Danışmanı Ahmet Zembilci. Daha önce Adana Sarıçam Belediye Başkanı olan Zembilci'nin Adana'dan vekil olmak için istifa ettiği öğrenildi.

ÇED Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Tanas'ın Erzurum'dan; Tabiat Varlıkları Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Nalcıoğlu'nun Kahramanmaraş'tan aday adayı olması bekleniyor. 

Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'ın memleketi Kırşehir'den milletvekili aday adayı olması bekleniyor. 

Haberin Devamı

Türk-İş’e bağlı Basisen sendikası İç Anadolu Bölge Başkanı Yaşar Seyman’ı istifa etti.

SGK BAŞKANI İSTİFA EDİYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı da istifa ediyor. Bağlı'nın Gaziantep'den milletvekili olmak istediği ancak AK Parti yönetiminin kendisine Şanlıurfa'yı önerdiği belirtiliyor.

SGK'da Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü de memleketi Bingöl'den milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

15 TEMMUZ GAZİLERİ BAŞKANI

SGK'da çalışan ve 15 Temmuz Gazileri Derneği Başkanı olan Muammer Polat, aslen Trabzonlu olmakla birlikte Diyarbakır'dan milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. 

TOKİ Baş Hukuk Müşaviri Abdullah Güler AK Parti'den Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Haberin Devamı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müşaviri Ramazan Ersoy da Burdur’dan başvurdu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Bülent Aycan da görevinden istifa etti.

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Fethi Fahri Kaya (TRT Genel Müdür Yardımcısı)

40 YILLIK SENDİKACIYA SÜRPRİZ TELEFON

Kamu görevlileri için milletvekilliği aday adayı olmak üzere istifa etme süresinin dolmasına saatler kala bir istifa da DİSK’ten geldi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, istifasını sunmak üzere yönetim kurulu üyelerini toplantıya çağırdı.

Beko, aday olmanın aklına gelmediğini ancak bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın kendisini arayarak CHP’den aday olmayı önerdiğini söyledi. Beko, İzmirli olduğu için adaylığının da İzmir’den olabileceğini belirtti. (AYSEL ALP / HÜRRİYET ANKARA)

Haberin Devamı

FATİH BELEDİYE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

Fatih Belediye Başkanlığı görevini 2004’ten bu yana sürdüren Mustafa Demir, AK Parti’den milletvekilli aday adaylığı için görevinden istifa etti. (İSTANBUL/HÜRRİYET)

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

BURDUR VALİSİ İSTİFA ETTİ

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Dün akşam görevinden istifa eden Yılmaz'ın bugün AK Parti Manisa milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunacağı öğrenildi. Öte yandan Vali Yılmaz’ın bugün saat 16.00'da valilikte düzenlenecek olan uğurlama töreninin ardından Burdur’dan ayrılması bekleniyor. (İHA)

Haberin Devamı

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Şerif Yılmaz

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Tahir Akyürek, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

2004 yılından itibaren Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yürüten Akyürek, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerde partisinden milletvekili aday adayı olmak için bugün düzenlediği basın toplantısıyla istifa ettiğini açıkladı. 

Herkesten haklarını helal etmeklerini isteyen Akyürek, ”Üçüncü dönemimiz olması, yeni sürecin hızlı gerçekleşmesi ve yapılan istişareler sonucu milletvekili aday adayı olmak üzere müracaatımızı yapmamız gerekti. Bugün itibarıyla belediye başkanlığından istifa ederek ayrılıyorum” dedi. (İsmail AKKAYA/KONYA-DHA)

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Tahir Akyürek

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili aday adaylığı için belediye başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı İstifa Etti

Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında istifa kararını açıkladı. AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman’ın ardından konuşan Yılmaz, “Genel merkezimiz beni arayarak 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olmam için teklifte bulundu. Sahip olduğum terbiye, siyasi ahlak ve parti disiplinine bağlılığımdan dolayı bu teklifi kabul ettim. Bugün aday adaylığı müracaatının son günü. 19 senedir sürdürdüğüm belediye başkanlığı görevini bu akşam sonlandırmak durumundayım. Herkesten haklarını helal etmelerini istiyorum. Bundan sonra nasip olursa parlamentoda partime hizmet edeceğim” dedi.

Yılmaz açıklamasının ardından aday adaylığı başvurusunu yaptı.  Başkan Yılmaz, 19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu. (İHA)

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Yusuf Ziya Yılmaz

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER İSTİFA ETTİ

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, düzenlediği basın toplantısında, "24 Haziran Pazar günü yapılacak olan 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde AK Parti milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ediyorum" dedi. (İHA)

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI DA ADAYLIK İÇİN İSTİFA ETTİ

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, görevinden istifa ederek 24 Haziran genel seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Yağcı, basın toplantısında yaptığı açıklamada, buruk bir şekilde bu başlangıcı yaptığını ifade ederek, ''Bugün biliyorsunuz bizim partimizde 3 dönem kuralı var. 3 dönem sonucunda genel merkezimiz böyle bir uygulamayı yapıyor ve bunu da ben çok doğru olarak görüyorum. Şehirler veya yapılan görevler farklı gözlerle, farklı gönüllerle arada el değiştirmesi ve bu noktalarda yapılmasının ben önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. (İHA)

ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç görevinden istifa ederek milletvekilliği seçimlerinde AK Parti'den aday adayı oldu.

KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANI: ''AKŞENER’İN TALİMATIYLA İSTİFA ETTİM''

MHP'den ihraç edildikten sonra İYİ Parti’ye katılan Antalya Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. İstifa bilgisini doğrulayan Başkan Gökce, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in talimatı doğrultusunda az önce istifamı verdim. İnşallah memleketimiz için hayırlı olur. Bundan sonra bir başka kulvarda mücadeleme devam edeceğim” dedi. (Salim UZUN/HÜRRİYET)

KILIÇDAROĞLU'NUN DANIŞMANI DA İSTİFA ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi danışmanı Turgay Bozoğlu, Çankaya Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinden istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı oldu. Bozoğlu, 2011 genel seçimlerinde CHP İzmir 1. Bölge 8’inci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti. Seçilemeyince 2014 yılında Çankaya Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevine getirildi, 2015 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi danışmanı oldu. Bozoğlu, İzmir’den milletvekili adayı olabilmek için kamu görevinden istifa ederek, aday adayı oldu. (DHA)

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Turgay Bozoğlu

İZMİR BARO BAŞKANI İSTİFA ETTİ

İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, CHP'den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti. 2011 genel seçimlerinde CHP İzmir'den 1’inci bölge 6'ncı sıradan milletvekili adayı olan Aydın Özcan, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için İzmir Baro Başkanlığı görevinden istifa etti. 2 dönemdir baro başkanlığı yapan Özcan, istifa dilekçesini verdi.

AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Yamalı, 2015'ten bu yana AK Parti İl Başkanlığı görevini yürütüyordu.

AK PARTİ RİZE İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

BASIN İLAN KURUMU'NDA DA İSTİFA VAR

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey, milletvekilli aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere görevinden ayrıldı.
Canbey, yazılı açıklamasında Balıkesir'den AK Parti milletvekili adayı olmak istediğini belirtti. (AA)

ODTÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DE İSTİFA ETTİ

ODTÜ Siyaset  Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Tarık Şengül, CHP'den milletvekili adaylığı için istifa etti. Şengül daha önce CHP Ankara İl Başkanlığı ve Şehir Plancıları Odası Genel Başkanlığı yapmıştı. 

Haberle ilgili daha fazlası: