Uzman çavuş, 2 hafta önce evlenen kız kardeşi ile sevgilisini öldürdü

Güncelleme Tarihi:

Uzman çavuş, 2 hafta önce evlenen kız kardeşi ile sevgilisini öldürdü
Oluşturulma Tarihi: Ekim 13, 2014 10:40

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde görevli Jandarma Uzman Çavuş 24 yaşındaki Süleyman Ş., Adana’nın Kozan İlçesi’nde 15 gün önce bir akrabalarıyla evlenen kız kardeşi 18 yaşındaki Eda Ş. ile kızın sevgilisi olduğu öne sürülen 22 yaşındaki Yusuf Yaşar’ı beylik tabancasıyla öldürdü.

Haberin Devamı

Olay, dün gece Tufanbeyli Mahallesi’nde meydana geldi. Silopi İlçesi’nde görev yapan Uzman Çavuş Süleyman Ş., kız kardeşi Eda Ş.’nin düğünü için izin alıp Kozan’a geldi. Uzman Çavuş Süleyman Ş.,15 gün önce kız kardeşi Eda Ş. ile akrabaları E.Ş.’nin düğününe katıldı. E.Ş., birkaç gün sonra eşinin fotoğrafçı sevgilisi Yusuf Yaşar ile birlikte çekilmiş cep telefonundaki fotoğrafları gördü. Takip ettiği yeni eşinin Yusuf Yaşar ile telefonda da konuştuğunu fark eden E.Ş., durumu kayınbiraderi Süleyman Ş.’ye anlatırken, "Bu kızı benimle evlendirdiniz. Ama o hala eski sevgilisiyle görüşüyor. Gelin kızınızı alın" dedi.Süleyman Ş., bunun üzerine cep telefonundaki fotoğrafları kardeşine gösterip sevgilisinin kim olduğunu sordu. Ardından da kız kardeşini otomobile bindirip Yusuf Yaşar’ın evine gitti. Ağabey, kardeşine sevgilisini arayıp aşağı çağırmasını istedi. Çağrı üzerine sokağa çıkan Yaşar, karşısında Süleyman Ş.’yi görünce kaçmaya başladı. Uzman Çavuş, kovaladığı Yaşar’ı Saimbeyli Caddesi’nde yakalayarak beylik tabancasıyla ateş edip ayağından vurdu, ardından da yere düşen Yaşar’ın başına 2 el daha ateş edip onu öldürdü. Süleyman Ş., otomobilinin yanına dönüp, bu kez kız kardeşi Eda’nın alnına ateş etti. Genç kadın da olay yerinde öldü.

Haberin Devamı

Uzman çavuş, 2 hafta önce evlenen kız kardeşi ile sevgilisini öldürdü

Öldürülen Yusuf Yaşar

Süleyman Ş. silah sesleri üzerine sevk edilen polislere tabancasını teslim ederken, 2 kişiyi öldürdüğünü söyledi. Süleyman Ş. gözaltına alınırken Eda Ş. ile Yusuf Yaşar’ın cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!