UÜ'de Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi ayrıldı

UÜde Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi ayrıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (UÜ) üçüncü fakültesi olarak 1976 yılında kurulan Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nin ikiye ayrılmasıyla oluşan yeni idari birimlere atamalar yapıldı.

Haberin Devamı

Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi olarak ayrı ayrı eğitim verecek fakültelerin yeni yöneticileri belli oldu. Mühendislik Fakültesi’ne yeni bir atama yapılıncaya kadar Prof. Dr. Nurettin Yavuz, Mimarlık Fakültesi’ne de Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk dekan vekili olarak atandı. Uludağ Üniversitesi Senatosu'nun 7 Mart 2013 günü yapılan oturumunda alınan karar üzerine, 24 Temmuz 2013 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi kapatılarak Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi kurulması uygun görüldü.

Yeni rektör danışmanları
Bu arada Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, iki farklı alanda görev yapan öğretim üyesini daha danışman olarak görevlendirdi. Uludağ Üniversitesi bünyesinde kurulan Teknoloji Transfer Ofisi’nin Genel Müdürü Prof. Dr. Zeynep Kahveci’yi 'üniversite-sanayi işbirliği' konularında danışman yapan Rektör Prof. Dr. Dilek, mali konularda danışmak üzere de İİBF’den Prof. Dr. Sait Yüksel Kaygusuz’u görevlendirdi.