GeriGündem Usta Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? Ustanın Zıt Anlamlısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Usta Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? Ustanın Zıt Anlamlısı

Usta Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? Ustanın Zıt Anlamlısı
Abone Olgoogle-news

Herhangi bir zanaat işinin inceliklerini öğrenmiş ve uygulamış kişiler için usta kelimesi kullanılır. Bu kelime adına aynı zamanda zıt anlamlı sözcüğü de ele alınabilir. Peki, usta kelimesinin zıt anlamlısı nedir? Ustanın zıt anlamlısı hakkında bilgiler.

Pek çok farklı zanaat üzerinden o işin inceliklerini öğrenerek, bütün özellikleri üzerinden tecrübeli şekilde uygulayan kişiler için usta kelimesi kullanılır. Bu kelimenin zıttı olarak ise, ‘acemi’ sözcüğü ele alınmaktadır. Tam tersi olarak herhangi bir iş üzerinde henüz tecrübe kazanmamış ve işin inceliklerini öğrenememiş kişilerdir.

 Usta Zıt Anlamlısı

 Usta kelimesi pek çok farklı alan üzerinden bireysel ya da toplumsal ve ülke adına kullanılabilmektedir. Böylece hem gerçek hem de mecaz anlam üzerinden değerlendirmek mümkün. Aynı zamanda Usta kelimesine karşılık olarak, ‘acemi’ sözcüğünün zıt anlamlı şekilde değerlendirebilirsiniz.

 ‘’Usta işini biliyor yemek harika olmuş.’’

 ‘’Bu işte daha çok acemi.’’

 Bu şekilde daha pek çok farklı alanda usta kelimesi ile beraber zıt anlamlısı olarak acemi sözcüğünü değerlendirmek mümkün. Aynı zamanda ustalık ya da acemilik gibi birçok değişik türemiş sözcük üzerinden ne kullanabilirsiniz.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle