Üsküdar'da istinat duvarı çötü, çevredeki binalar tahliye edildi

Güncelleme Tarihi:

Üsküdarda istinat duvarı çötü, çevredeki binalar tahliye edildi
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 05, 2022 04:50

Üsküdar'da inşaat alanına ait istinat duvarı çöktü. Duvarın yıkılması ile birlikte yolda da toprak kayması meydana geldi. Olayın ardından inşaatın çevresinde bulunan 3 bina tedbir amaçlı tahliye edildi.

Haberin Devamı

Olay, saat 03.30 sıralarında Kısıklı Mahallesi Hacı Arif Bey ile Yusuf Kemal Sokak arasında bulunan inşaat alanında meydana geldi. İnşaatın temel alanındaki istinat duvarı henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Çöken istinat duvarı, sokaktaki yolu da etkiledi. Bir süre sonra yolun bir kısmında da çökme yaşandı.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İnşaat çevresinde güvenlik önlemi alan ekipler, sokağı yaya ve araç trafiğine kapattı. İnşaatın çevresinde bulunan 3 bina ise tedbir amaçlı tahliye edildi.

Binalardan tahliye edilen bir kişi, "Zemin altından gelen büyük bir ses duyduk. Herkes balkonlara çıktı. Balkona çıktığımda su hatlarının dışarı doğru aktığını ve duvarın çöktüğünü gördüm. Daha sonra itfaiyeden ekipler geldi. Bizi uyardılar, biz de binaları tahliye ettik" dedi.

Haberin Devamı

Ekiplerin olay yerindeki güvenlik önlemleri sürüyor.

Üsküdarda istinat duvarı çötü, çevredeki binalar tahliye edildi

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Üsküdar'da inşaat alanına ait istinat duvarı çöktü. 3 bina tahliye edildi. Çökme yaşanan alan havadan görüntülendi.

Üsküdarda istinat duvarı çötü, çevredeki binalar tahliye edildi

Haberle ilgili daha fazlası: