GeriGündem Ünlü jinekolog tacizden tutuklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü jinekolog tacizden tutuklandı

Ünlü jinekolog tacizden tutuklandı
Abone Olgoogle-news

Ünlü jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, Nişantaşı'ndaki muayenehanesindeki iki hastasına 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Tutuklama kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yaptı. Prof. Dr. Sevilen ise mağdurların şikayet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu savundu.

68 yaşındaki jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, İstanbul Nişantaşı'ndaki muayenehanesinde iki hastasına nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Prof. Dr. Fecri Sevilen'in hastası olan iki mağdur, geçtiğimiz günlerde polise başvurarak tanınmış profesörün Nişantaşı'nda bulunan muayenehanesinde cinsel saldırıya uğradıklarını iddia etti.

İki mağdurun beyanları birbirini teyit eder nitelikte olunca Prof. Dr. Sevilen savcılık talimatıyla gözaltına alındı. Polis, şüphelinin telefon ve bilgisayarına inceleme yapmak üzere el koydu.

Sabah Gazetesi'nden Nazif Kahraman'ın Emniyette işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Prof. Dr. Sevilen ifadesinde, 44 yıllık helim olduğunu, 38 yıldır ise öğretim üyeliği yaptığını vurgulayarak suçlamaları kabul etmedi.

"TÜM HASTALARDA YAŞANAN BİR DURUM" 

Mağdurların şikayet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu iddia eden Prof. Sevilen, hastalara gönderdiği özel mesajların ise tüm hastalarıyla yaşadığı bir durum olduğunu öne sürdü.

Mağdurların örtüşen beyanları ve profesörün hastalara gönderdiği mesajları delil kabul eden mahkeme, kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle Prof. Dr. Fecri Sevilen'i cezaevine gönderdi.

Tutuklama kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yaptı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle