GeriGündem Üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yapılacak? YÖK kararını açıkladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yapılacak? YÖK kararını açıkladı

Üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yapılacak? YÖK kararını açıkladı

Yaz okulu yüz yüze mi olacak sorusu üniversiteler için yanıt buldu. YÖK tarafından yürütülen karar süreci, görüşülen karar sonrası netlik kazandı. Peki, üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yapılacak? İşte, görüşülen o karar ve detaylı bilgiler

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerdeki yaz okullarında gelecek yıldan itibaren yüz yüze, bu yaz döneminde ise uzaktan öğretim yapılabileceğini bildirdi.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, 7 Temmuz 2021 tarihli toplantısında üniversitelerdeki yaz okulu eğitimini ele aldı ve yaz okullarında uzaktan öğretim yöntemlerinin uygulanmaması yönünde karar verdi.

Ancak üniversitelerin yaz öğretimi akademik takvimini belirlemesi ve bazı üniversitelerin de yaz öğretimi eğitimlerini başlatması üzerine bugün toplanan Yükseköğretim Yürütme Kurulunda alınan yeni karar, üniversitelere yazı ile bildirildi.

YÖK'ün "Yaz Öğretimi Eğitimleri" konulu yazısına göre, üniversitelerdeki yaz okullarında uzaktan öğretim yapılamayacağına yönelik daha önceden alınan karar "bu seneye mahsus olmak üzere" uygulanmayacak.

Karar, 2021-2022 akademik yılından itibaren geçerli olacak. Bu kapsamda, üniversitelerde bu yaz döneminde yaz okullarında uzaktan öğretim yapılabilecek.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False