GeriGündem Ülkücülere blucin yasağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ülkücülere blucin yasağı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, toplumda görünüşüyle saygı uyandıran ülkücü tipi yaratmak için harekete geçti. Pazartesi günü Ankara'da düzenlenen Ülkü Ocakları İl Başkanları Toplantısı'na katılan Bahçeli, ülkücü başkanlara, kılık-kıyafet ve dış görünüşü de içeren ‘Ülkücü Ahlak ve Terbiye' dersi verdi. Bahçeli'nin ülkücü gençlik liderlerini blucin pantolonun olumsuzluğu konusunda uyardığı, bunun üzerine toplantıya blucinle katılanların rahatsız olduğu belirtildi. Bahçeli, ülkücülere şu nasihatlarda bulundu:

Adab-ı muaşeret kurallarına uygun davranın. Kılık ve kıyafetinize de çok dikkat edin. Dış görünüşünüzle karşınızdaki insanda saygı ve güven uyandırın.

Çek-tahsilat olaylarından uzak durun. Mafya konularında çok dikkatli olun. Ocaklara sızmış, mafya ile bağlantısı olan kimseler varsa, derhal bunları uzaklaştırın. Ülkücüler hakkında yapılan mafya ve çek-senet tahsilatı spekülasyonlarını önlemek mecburiyetindeyiz.

Ülkü Ocakları ve ülkücü gençlik, genel merkez siyasetine karışmayacak. İlk kongrede olduğu gibi parti içi siyasette taraf olma yanlışına bir daha düşmeyin.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle