GeriGündem Ülke kelimesinin eş anlamlısı nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ülke kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Ülke kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Birçok eş anlamlısı bulunan ve cümle içerisinde çok kullanılan kelimelerden birisi de ülke kelimesidir. Sizde ülke kelimesinin eş anlamlı olan kelimeleri öğrenebilir ve cümle içerisinde kullanabilirsiniz. Ülke kelimesinin anlamını ve eş anlamlılarını Türk Dil Kurumu değerlendirmiştir. Peki Ülke kelimesinin eş anlamlısı nedir? Sizler için ülke kelimesinin eş anlamlı kelimelerini detaylıca hazırladık.

Günümüzde ülke kelimesi çoğu kişiler tarafından çok sık kullanılan bir kelimedir. Eş anlamlı kelimelerine baktığımızda birçok kelime ile karşılaşmaktayız. Ülke kelimesinin bilinen ve en çok kullanılan eş anlamlısı vatan kelimesidir.

 Ülke Eş Anlamlısı

 Ülke kelimesi anlam bakımından bireysel ve toplumsal olarak önemli bir yere sahiptir. Kişilerin yuvam olarak nitelendirdiği toprak parçasına ülke denmektedir. Ülke kelimesinin eş anlamlısı Türk Dil Kurumu sözlüklerinde vatan olarak geçmektedir. Ayrıca bazı kaynaklarda ülke kelimesinin başka eş anlamlı kelimeleri de olduğu görülmektedir. Ülke kelimesinin eş anlamlı olan kelimeler vatan, yurt, memleket ve diyar kelimeleridir.

 Ülke kelimesinin anlamı da Türk Dil Kurumu sözlüklerinde yer almaktadır. Ülke kelimesinin sözlük anlamı şu şekilde açıklanmaktadır:

 - Devletlerin egemenlikleri altında yer alan bütün topraklar.

 - Devlet.

 - Bir özelliği ön plana çıkararak düşünülen bölge.

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False