GeriGündem Uçak gemisinde resepsiyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uçak gemisinde resepsiyon

Uçak gemisinde resepsiyon
refid:8953971 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, bu gece İstanbul’da Karaköy limanında demirli bulunan uçak gemisinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünissa Gül onuruna bir resepsiyon verdi.

İşte resepsiyona katılan ünlü konuklar

İngiltere donanmasına ait R06 kodlu HMS Illustrious uçak gemisindeki resepsiyona katılan davetlileri, askerler uçak gemisinin girişinde tek sıra halinde karşıladı.

Davetlilerin 17.30'da gelmeye başladığı Karaköy Limanı'nda demirli gemiye, Kraliçe II. Elizabeth'den önce İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband ve eşi, Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve eşi ile Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ve eşi geldi.

İngiltere Milli Marşı eşliğinde askeri törenle karşılanan Kraliçe II. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ü karşıladı. Karşılamanın ardından, askeri bando tarafından Türk Milli Marşı çalındı.

Resepsiyonun sonunda yeniden Türk ve İngiliz milli marşları çalındı. Kraliçe II. Elizabeth, resepsiyona açık mavi renkte ve üzeri taşlarla süslenmiş bir elbiseyle tacı olmadan katılırken, Cumhurbaşkanı Gül'ün de siyah takım elbise ve siyah kravat tercih etti.

Resepsiyona, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Eşi, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Ekşi, Galatasaray kulübü Başkanı Adnan Polat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut C engiz Engin, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç ve işadamı Cem Hakko katıldı.

False