GeriGündem Uçağın kapısını açmak istedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uçağın kapısını açmak istedi

Uçağın kapısını açmak istedi
refid:19148012 ilişkili resim dosyası

THY'nin İstanbul Stokholm seferini yapan yolcu uçağındaki akli dengesi yerinde olmadığı sanılan bir kadının acil çıkış kapısını açmaya çalışması üzerine, uçak, havalandıktan bir süre sonra geri döndü.

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul’dan Stockholm’e gitmek üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan TK-1793 sefer sayılı Airbus A320 tipi yolcu uçağında sarhoş olduğu belirlenen İsveçli kadın yolcunun acil çıkış kapısını açmak istemesi paniğe neden oldu.

Edinilen bilgilere göre THY’nin Yozgat adlı uçağında meydana gelen olay şöyle gelişti; TK-1793 sefer sayılı uçak 126 yolcuyla Atatürk Havalimanı’ndan İsveç’in başkenti Stockholm’e gitmek üzere saat 08.50’de havalandı. Uçakta bulunan yolculardan İsveçli kadın bir yolcu çevresindeki yolcuları huzursuz edecek davranışlarda bulunmaya başladı. Acil çıkış kapısını açmaya çalışan sarhoş yolcu diğer yolcular tarafından engellendi. Uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Uçuş Kontrol Kulesi ile görüşerek tekrar İstanbul’a dönmek için iniş izni aldı. Uçak Bulgaristan üzerinden dönerek saat 10.30'da Atatürk Havalimanı’na indi. Adının Anita Watdersson (57) olduğu öğrenilen kadın ifadesi alınmak üzere Dış Hatlar Büro Amirliği'ne götürüldü. Bu sırada kahkahalar atan Watdersson "Ben kahvemi içiyordum" dedi. Uçak ise bir süre sonra tekrar Stockholm'e havalandı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle