GeriGündem Üç bakan olay yerinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üç bakan olay yerinde

Üç bakan olay yerinde
refid:30280656-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ankara'da ki patlama alanına gerek incelemelerde bulundu. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik saldırıya ilişkin, "Henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz, görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken" diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin, "Henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz, görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin konuştu. Bu kadar vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısının son derece üzüntü verdiğini belirten Çelik, "Bu terör saldırısını gerçekleştiren her kimse lanetliyoruz. Teşkilatlarımıza programlarla ilgili gereken düzenlemelerin yapılması talimatını verdik. Bu saldırı son derece vahşi ve katliama yönelik bir eylemdir.

Üç bakan olay yerinde

Seçim öncesi böyle bir saldırının gerçekleşmesi son derece provokatif bir eylemdir. Saldırıya ilişkin incelemeler sürüyor, henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz. Görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken. Önemli olan yaralı vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmasını ve paniğin sona ermesini sağlamak. Olay, Başbakanımız başkanlığında toplanan güvenlik zirvesinde detaylı olarak masaya yatırılacak" ifadelerini kullandı.

Üç bakan olay yerinde

Olay yerine gelen İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

BAKAN IŞIK: ANKARA'DA MEYDANA GELEN TERÖRİST SALDIRIYI LANETLİYORUM

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ankara'da meydana gelen saldırıyı lanetlediğini bildirdi. Işık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ankara'da meydana gelen terörist saldırıyı lanetliyorum" ifadesini kullanarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Öte yandan, Bakan Işık'ın, Kocaeli'deki kütüphaneli 60 otobüsün hizmete alınmasıyla partiye yeni katılanlara yönelik AK Parti Körfez İlçe Başkanlığında düzenlenecek tören programlarının iptal edildiği bildirildi.

BABACAN: ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, "Ankara'da meydana gelen vahşi terör eyleminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

"ESKİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK: NE YAPARLARSA YAPSINLAR DEVLETİMİZİN GÜCÜ, KUVVETİ..."

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ankara'daki patlamaya ilişkin, "Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışanlar maalesef masum birçok insanın hayatını kaybetmesine ve çok sayıda insanın yaralanmasına neden oldu. Ne yaparlarsa yapsınlar devletimizin gücü, kuvveti ve takatiyle bunların üstesinden geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Çelik, Şanlıurfa'daki seçim çalışmaları kapsamında bir restoranda muhtarlarla bir araya geldi. Burada Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, patlamanın üzüntü verici olduğunu söyledi.

Söz konusu olayla bazı karanlık ellerin yine Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalıştığını ama bunu asla başaramayacaklarını vurgulayan Çelik, terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI İSMET YILMAZ: TERÖRÜN KAZANMA ŞANSI HİÇ YOK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz, Ankara'daki patlamayla ilgili, "Terörün zarar verme potansiyeli var ama terörün kazanma şansı hiç yok. Hiç bir zamanda olmayacaktır" dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ise, "Alçakça, kahpece, kalleşçe bir saldırı. Bu saldırıyla da görüyoruz ki bu bir Kürt-Türkmen savaşı değildir" dedi.

BAŞBAKAN YARDIMCISIYALÇIN AKDOĞAN

"Zaman birbirimizi suçlama değil ortak hareket etme zamanıdır"

Üç bakan olay yerinde

Üç bakan olay yerinde ANKARA TREN GARI KAVŞAĞINDA PATLAMA

Üç bakan olay yerinde PATLAMANIN GERÇEKLEŞTİĞİ NOKTADA ‘EMEK, BARIŞ, DEMOKRASİ’ MİTİNGİ YAPILACAKTI

Üç bakan olay yerinde ANKARA’DAKİ PATLAMADA CANLI BOMBA ŞÜPHESİ

Üç bakan olay yerinde PATLAMADAN HEMEN ÖNCE BU PANKARTLARI AÇMIŞLARDI

Üç bakan olay yerinde DEMİRTAŞ’IN TOPLANTI ÖNCESİ HDP İL BİNASI’NDA GÜVENLİK ARAMASI

Üç bakan olay yerinde ANKARA’DAKİ PATLAMA DÜNYA BASININDA

Üç bakan olay yerinde CHP’Lİ GÜRSEL TEKİN: YÜRÜYÜŞE CHP’Lİ VEKİLLER DE KATILACAKTI

Üç bakan olay yerinde DİSK'TEN ÇAĞRI: ALANI BOŞALTIN

Üç bakan olay yerinde HDP'Lİ SIRRI SÜREYYA ÖNDER: ANKARA'DA PATLAMAMIŞ BİR BOMBA TESPİT EDİLDİ

Üç bakan olay yerinde CHP’Lİ ÇAM: İKİ PATLAMA OLDU, ÖNÜME BİLYE DÜŞTÜ

Üç bakan olay yerinde TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ HEKİMLERİ YARALILAR İÇİN HASTANELERE ÇAĞIRDI

Üç bakan olay yerinde KILIÇDAROĞLU’NUN PATLAMA SONRASI İLK AÇIKLAMA

Üç bakan olay yerinde HÜRRİYET GAZETESİ OKUR TEMSİLCİSİ FARUK BİLDİRİCİ PATLAMA BÖLGESİNİ ANLATTI

Üç bakan olay yerinde SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN PATLAMA AÇIKLAMASI

Üç bakan olay yerinde CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE LİDERLER PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

Üç bakan olay yerinde CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN PATLAMAYLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA

PUTİN’DEN ERDOĞAN’A TAZİYE MESAJI


False