GeriGündem Twitter'da Mustafa Varank - Ertuğrul Günay polemiği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Twitter'da Mustafa Varank - Ertuğrul Günay polemiği

Twitter'da Mustafa Varank - Ertuğrul Günay polemiği
refid:29839189-spot ilişkili resim dosyası

Eski AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat’ın “Cumhurbaşkanı’na itiraz eden dayak yer” çıkışı, Twitter’da polemik yarattı. Saray’ın Başdanışmanı Varank, Fırat’ı eleştirirken Ertuğrul Günay’dan da söz edince sert bir diyalog yaşandı.

HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Cumhuriyet gazetesinden Selin Ongun'a verdiği röportajın ardından Twitter'da başlayan siyasi polemik, dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın paylaşımlarıyla alevlendi.

'KOLTUK GİDİNCE KIVIRMADA...'

Kişisel Twitter hesabında "Kolktuk gidince kıvırmada Ertuğrul Günay Dengir Fıratla yarışıyor. Zamanında tecrübelerine yaşlarına gösterdiğimiz hürmete layık değillermiş" ifadelerini kullanan Mustafa Varank'a Ertuğrul Günay'dan yanıt yine Twitter'dan geldi. Varank'a "Haddini bil! Terbiyesizlik yapma!" diye seslenen Günay; "Benim koltukta otururken de susmadığımı ağaların iyi bilir!" ifadelerini kullandı.

Varank ve Günay arasındaki Twitter polemiği bu yanıtın ardından iki siyasinin takipçilerinin de katılımıyla daha şiddetlenirken, Mustafa Varank, Günay'ın sözlerine şu şekilde yanıt verdi: "Siz önce kendiniz terbiyeyi, had bilmeyi öğrenin de sonra başkasına öğretmeye kalkarsınız"

'KİMSE CUMHURBAŞKANI'NA GERÇEKLERİ ANLATAMAZ...'

Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda "Cumhurbaşkanına gerçekleri anlatmaya kimse cesaret edemez. İcap etse bile dayağı yer." diyen Fırat, bunun mecazi anlamda olmadığını icap edildiğinde fiili güç de kullanılabileceğini ifade etmişti.

İşte dün akşam saatlerinde Twitter'ya yaşanan Varank-Günay polemiği:

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False