TUS kontenjanları açıklandı! İşte TUS 2022 kontenjanları

TUS kontenjanları açıklandı  İşte TUS 2022 kontenjanları

TUS kontenjanları ile ilgili açıklama yapıldı. TUS'a giren adaylar sınav sonuçlarının açıklamasının ardından kontenjanları beklemeye başlamışlardı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre adaylar tercihlerini kontenjan bilgileri çerçevesinde tamamlayacaklar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında müjdeli haberi duyurdu. Bu haberin ardından da ÖSYM tarafından TUS kontenjanları yayımlandı.

Haberin Devamı

TUS kontenjanları ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  'Uzmanlık eğitimini farklı kadrolarda alan arkadaşlarımız arasındaki eşitsizliklerin kaldırılmasının ardından, kontenjanlar ÖSYM Başkanlığının internet sitesinde bugün açıklandı. Tercih işlemleri yakında başlıyor.' dedi. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan TUS kontenjanları

TUS KONTENJANLARI AÇIKLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘ASİSTAN HEKİMLİK KONTENJANLARI AÇIKLANDI. Uzmanlık eğitimini farklı kadrolarda alan arkadaşlarımız arasındaki eşitsizliklerin kaldırılmasının ardından, kontenjanlar ÖSYM Başkanlığının internet sitesinde bugün açıklandı. Tercih işlemleri yakında başlıyor. Hayırlı olsun.’ açıklamasını yaptı.

TUS KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMALAR

Haberin Devamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce yaptığı açıklamada TUS kontenjanlarının neden sonuçlarla aynı gün açıklanmadığını duyurmuştu. İşte o açıklama

"Resmi Gazete’de yayınlandı

8 Nisan'da Meclis’te kabul edilen, içeriğini 'Uzmanlık Eğitiminde Adalet' başlığı altında özetlediğimiz 7394 sayılı kanunun ilgili maddeleri Resmi Gazetede yayınlanıp yürürlüğe girdi. Kanunu onaylayan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyorum.

SONUÇ: 1

Asistanlarımız, üniversitelerimizde ve Bakanlığımıza bağlı hastanelerde yükümlülükleri açısından eşit hale geldi. Üniversite hastanelerine yerleşen uzmanlık öğrencilerinin kadro farkından kaynaklanan eşitsizliklere son verildi.

SONUÇ: 2

Bakanlığımız kadrosuyla üniversitelerde uzmanlık eğitimi yapan asistanların, eğitimlerini tamamladıklarında şu an görevlendirme süresi kadar olan ve kuruluşlarımızda yerine getirilen hizmet yükümlülüğü kaldırıldı.

TUS kontenjanları açıklandı  İşte TUS 2022 kontenjanları

SONUÇ: 3

Bakanlığımız kadrosuyla üniversitede tıp, diş hekimliği, yan dal uzmanlık eğitimi yapan asistanlardan artık yüklenme senedi, kefalet senedi alınmayacak.

SONUÇ: 4

Bu kadrolarda uzmanlık eğitimini herhangi bir sebeple sürdürmeyenlerin hizmet yükümlülüğü kaldırıldı.

SONUÇ: 5

Haberin Devamı

Halen bu kadrolarda uzmanlık eğitimi devam eden hekimlerin ilave hizmet yükümlülüğü kaldırıldı.

SONUÇ: 6

Sağlık Bakanlığı adına uzmanlık eğitimi alan asistanlarımıza eğitimleri süresince yapılan ödemeler için artık borç çıkarılmayacak.

SONUÇ: 7

İstifa etmiş olduğu halde son TUS sınavı ile bir uzmanlık eğitimi programına yerleşenler (bir defaya mahsus), beklemeden eğitimlerine başlayacak.

SONUÇ: 8

Yürürlüğe giren, kendi aramızda adına “Asistanlıkta Adalet” kanunu diyebileceğimiz yasal düzenleme ile üniversitelerimizdeki kadro kısıtlılığı sorunu aşılacak.

 

Hayırlı olsun."

Haberle ilgili daha fazlası: