“Türklere şükür bugün Cumartesi”

“Türklere şükür bugün Cumartesi”

Facebook üzerinden organize olan İngiltereliler, hafta sonu ayaklanan gençlerle mücadele eden Türkiyeli dükkan sahiplerini şahsen tebrik etmeye hazırlanıyor.

Haberin Devamı

İngiltere’de hafta sonundan beri yaşanan ayaklanmalarda, Türkiye kökenli vatandaşların ve göçmenlerin oynadığı rol ülke kamuoyunda büyük ses getirdi.

 

İngiliz basınındaki haberler ve Twitter’daki çoğunluğu övgü dolu yorumların ardından, şimdi de Facebook üzerinden organize olan İngiltereliler, ayaklanan gençlerle mücadele eden Türkiyelileri şahsen tebrik etmeye hazırlanıyor.

 

TÜRK ESNAF İSYANCILARI BÖYLE KOVALADI / WEB TV

 

İngilizcede çok yaygın bir deyim olan “Tanrı’ya şükür bugün Cuma”ya (Thank God it’s Friday) atıfla “Türklere şükür bugün Cumartesi” olarak adlandırılan organizasyonla tüm İngiltere halkı Cumartesi günü Dalston’a davet edildi.

 

Organizasyonun sayfasında “Pazartesi gecesi, polis çaresiz kalmışken, Dalston’dan bir grup Türk ve Kürt işyeri sahibi devreye girerek isyancıları kovaladı. İş yerlerini, sokaklarımızı, evlerimizi ve toplumumuzun büyük bir kısmını korudular. O günden bu yana Dalston Kingsland High Caddesi’nde ortalık sakin. Biz de bu Cumartesi Dalston’a gidip oradaki Türk ve Kürt dükkan sahiplerini desteklemeyi planlıyoruz” denildi.

 

Haberin Devamı

Katılımcılardan Cumartesi günü “köşedeki bakkaldan bir gazete almaları, bir mahalle kahvesine gitmeleri, saçlarını bir Türk berberinde yaptırmaları, alışverişlerini muhteşem Türk marketlerinde yapmaları, bir restoranda pide ya da kebap yemeleri ve bir Türk barında içki içmeleri” istenen organizasyona şu an için 4500’den fazla kişi katılacağını belirtti.   

Haberle ilgili daha fazlası: