GeriGündem Türkiye sınıra tampon bölge mi kuracak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye sınıra tampon bölge mi kuracak

Türkiye sınıra tampon bölge mi kuracak
refid:17997699 ilişkili resim dosyası

Suriye’den göç akınına karşı sınır kapısını kapatmama kararı alan Türkiye, en kötü senaryoya karşı hangi önlemleri alabileceğini de konuşmaya başladı.

Hürriyet’e konuşan Dışişleri yetkilileri, bu senaryolar arasında yüzbinlerce insanın Türkiye’ye sığınmak istemesi halinde tampon bölge oluşturulmasının da konuşulduğunu, ancak bunun şu an için veya kısa bir zaman sonra fiiliyata dökülmesinin söz konusu olmadığını belirttiler.

Erdoğan: Halep tank dolu idareyi kaybetmiş gibiler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise “3 gün önce Esad’la görüştüm. Kendileri bana çok daha farklı şeyler anlattı. Polislerin öldürülmesi konusunda farklı istihbari bilgiler geliyor. Endişeyle takip ediyoruz” dedi. Erdoğan, şunları söyledi:

“Halep’te maalesef sıkıntılı gelişmeler var. Halep’te yollar tanklarla (dolu), kendilerine göre Hatay tarafındaki kısım, herhalde idareyi kaybetmiş vaziyetteler, öyle bir sıkıntı var. Halep’te şu anda kendilerine göre bazı tedbirleri alıyorlar. Halep’te bizde akrabalık bağları çok yoğun olan aileler var orada tedbirler alıyoruz. Hazırlıklarımızı yapıyoruz ve atılabilecek adımlar neyse bu adımları atmaya hazırız, ama bu cuma ve pazar günü önemli.”

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False