Türkiye şehitlerini uğurladı

Türkiye şehitlerini uğurladı

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırılarında şehit olanlar son yolculuklarına uğurlanıyor...

Haberin Devamı

ŞEHİDİN ANNESİ: DOYAMADIM KUZUM SANA

Terör saldırısında şehit düşen 22 yaşındaki bekar polis memuru Oğuzhan Duyar, memleketi Konya’nın Hüyük İlçesi’ne bağlı daha önce belde statüsünde olan Göçeri Mahallesi’nde gözyaşları arasıda son yolculuğuna uğurlandı. Oğlunun polis montunu giyen şehit annesi Nuran Duyar, tabuta sarılarak, "Doyamadım kuzum sana. Doyurmadılar kuzum sana. Kalkta bir etrafına bak annem, senin ne kadar çok sevenin varmış. Güzel kuzum. Onlar ettiklerini bir gün bulacak annem. Sen huzurlu uyu" diyerek gözyaşı döktü.

Türkiye şehitlerini uğurladı

Henüz 6 aylık polis memuru Oğuzhan Duyar, İstanbul Beşiktaş’taki bombalı terör saldırısında şehit düştü. Şehit Duyar’ın cenazesi memleketi Konya’nın Hüyük İlçesi’ne bağlı Göçeri Mahallesi’ndeki dedesi Hasan Duyar’ın evine getirilerek helallik alındı. Şehit Duyar’ın cenazesi araçtan indirilmeden helallik alındı. Bu sırada yakınları, "Ağlamayın, hainleri sevindirmeyeceğiz" diyerek birbirlerine telkinde bulundu. Helallik alındıktan sonra dualar eşliğinde yaklaşık 500 metre ilerideki törenin yapılacağı mahalle mezarlığının önüne götürüldü. 

"DİMDİK AYAKTAYIM"


Polis mangası tarafından taşınan oğlunun cenazesi önünden geçtiği sırada, üstünde oğlunun polis montu bulunan ve güçlükle ayakta durabilen anne Nuran Duray, "Dimdik ayaktayım. Annen dimdik ayakta, senin yavrum" diyerek ağladı. 

Türkiye şehitlerini uğurladı


"DOYAMADIM KUZUM SANA"

Oğlunun tabutunun arkasından gelen anne Nuran Duray, tabuta sarılıp,"’Doyamadım kuzum sana. Doyurmadılar kuzum sana. Kalk ta bir etrafına bak annem, senin ne kadar çok sevenin varmış. Güzel kuzum. Onlar ettiklerini bir gün bulacak annem. Sen huzurlu uyu" diyerek gözyaşı döktü. 
Nuray Duray, bu sırada yanına gelen babası Ömer Yaylı’ya, "’Yavrunun yavrusu gitti baba" diyerek sarıldı. 

"O KADAR GÜZEL KOKUYORSUN Kİ"


Daha sonra tekrar tabuta sarılan anne Nuran Duray, "Annem, o kadar güzel kokuyorsun ki, onu yapanların yanına koymayacağız. Sen güzel uyu benim meleğim. Huzurla, selametle git. Dualarım senin ve hep vatanını koruyanlarla" dedi.


Dede Ömer Yaylı da, ”Benim kara koçum” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Güçlükte ayakta durabilen baba Metin Duray da gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit Oğuzhan Duyar’ın, cenazesi kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi. 

AĞABEYİNİ ASKER SELAMIYLA UĞURLADI

Şehit polis memuru 24 yaşındaki Adem Serin’in cenazesi, memleketi Gaziantep’te gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Haberin Devamı

Törende şehidin kız kardeşleri Emine, Tuğba ve Gülnaz Serin ağabeylerinin polis kıyafetlerini giyerek katıldı. Tabut başında gözyaşı döken Serin kardeşlerden 6 yaşındaki Ahmet Serin, tabut başında asker selamı verdi.

Türkiye şehitlerini uğurladı

Şehidin anneannesi Zekiye Yılmaz da, torununu son yolculuğuna uğurlarken, "Dik duruyoruz yavrum, cennete uğurluyoruz seni, bütün şehitler benim oğlum, hepsinin mekanı cennet olsun" diyerek gözyaşı döktü.

Haberin Devamı

Bekar ve 4 yıldır İstanbul’da olduğu belirtilen şehit polis Adem Serin’in cenazesi, kıldırılan cenaze namazının ardından polislerin omzunda cenaze aracına taşındı ve Asri Mezarlıktaki şehitlikte gözyaşlarıyla defnedildi.

ŞEHİT UĞUR ÜRKER'İN BABASI: VATAN SAĞ OLSUN 

Bombalı terör saldırısında şehit olan 3 aylık polis memuru 29 yaşındaki Uğur Ürker memleketi Eskişehir’de gözyaşları içinde toprağa verildi.

İstanbul’da önceki gece çevik kuvvete yönelik düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit düşen polislerden Uğur Ürker için bugün öğle vakti Eskişehir Reşadiye Camisi’nde tören düzenlendi.

Haberin Devamı

Türkiye şehitlerini uğurladı

BABA: VATAN SAĞ OLSUN

Bakan Nabi Avcı, Reşadiye Camisi yanında kurulan taziye çadırında şehidin babası Mehmet Ürker ile annesi Ülviye Ürker’e başsağlığı diledi. Baba Mehmet Ürker de "Vatan sağolsun" dedi. Cami bahçesinde şehidin tabutu yanında duran polis memuru gözyaşlarına hakim olamadı. Öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra şehit Uğur Ülker’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutu polislerin omzunda Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne ait cenaze aracına kadar taşındı. Bakan Nabi Avcı da şehidin babası Mehmet Ürker’in elini tutarak tabutun arkasında yürüdü. Şehidin tabutu daha sonra cenaze aracına alındı.

Haberin Devamı

15 TEMMUZ CUMHURİYET MEYDANI’NDA TÖREN

İstanbul’daki bombalı saldırıda şehit olan 5 aylık polis memuru Durmuş Öcal için memleketi Isparta’da tören düzenlendi. Valilik önündeki 15 Temmuz Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Isparta ve komşu illerin milletvekilleriyle 10 binin üzerinde Ispartalı katıldı.

"DİK DURACAĞIZ EĞİLMEYECEĞİZ"

Cenaze töreni öncesi şehidin annesi Keziban Öcal, babası Şerafettin Öcal, Bitlis’te uzman çavuş olarak görev yapan kardeşi Ersin Öcal ile İstanbul’da hemşire olarak görev yapan kardeşi Emine Öcal metanetini bozmadı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tören alanına gelir gelmez şehit yakınlarının yanına gitti. Bakan Çavuşoğlu, baba Öcal’a başsağlığı diledi. Baba Öcal, "Sayın bakanım, söz verdim ağlamayacağım. Hiç birimiz ağlamayacak. Onları güldürmeyeceğiz. Dik duracağız eğilmeyeceğiz" dedi.

Türkiye şehitlerini uğurladı


Meydanın bitişiğindeki Ulu Cami’de öğle vakti kılınan namazın ardından cenaze törenine geçildi. Şehit Durmuş Öcal’ın Türk bayrağına sarılı tabutu önünde toplanan kalabalığa şehidin özgeçmişi okundu. Daha sonra İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol kısa bir konuşma yaparak, ülkenin birliği ve bütünlüğünü bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi.

Haberin Devamı

ŞEHİT MEHMET ZENGİN İÇİN ANKARA'DA TÖREN

Şehit polis memuru 21 yaşındaki Mehmet Zengin Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camisinden gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. 3 ay önce göreve başlayan şehit polis memuru Mehmet Zengin için Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camisinde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Törende şehidin annesi Birsen Zengin, babası Kadir Zengin ile kardeşi Tuna Zengin ayakta durmakta güçlük çekerken teyzesi Songül Soğukpınar’da yeğeninin cenazesi giderken tabutuna sarılmak isterken baygınlık geçirdi. 

Törene Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile kuvvet komutanları, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis eski başkanı Cemil Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile şehidin görev arkadaşları, yakınları ve yaklaşık 5 bin vatandaş katıldı.

Türkiye şehitlerini uğurladı

YALVARIRIM KANINI YERDE BIRAKMAYIN

Şehidin teyzesi Songül Pınar, taziyede bulunan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’a sarılarak, "Ne olur komutanım yiğidimin, yiğitlerimizin, canlarımızın kanını yerde bırakmayın" diye gözyaşı döktü.  Şehit Mehmet Zengin’in Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapan annesi Birsen Zengin, "Polisimizin askerimizin ne suçu var. Yavrum memleketine aşıktı,  vatanını çok severdi. Yavrum, kuzum, ciğerparem" diye gözyaşı döktü.

'İDAM ETMEZSENİZ SİYASİLERE HAKKIMI HELAL ETMEM'

Cenaze töreninin ardından şehit polisin kuzeni, söyleyeceklerinin yanlış anlaşılmamasını, siyaset yapmak gibi bir amacının olmadığını hatırlatarak önce teröre tepki gösterdi ve törendeki devlet protokolü ve siyasilere yönelik, "Gerekiyorsa idamı geri getirin. Terör belasını cezasız bırakmayın. İdam gelmezse, onların kanı yerde kalırsa davacı olacağım. Buradaki devlet yöneticileri ve siyasilere hakkımı halel etmem" diye konuştu. 

Türkiye şehitlerini uğurladı

VAN ŞEHİDİNE AĞLADI

27 yaşındaki Soner İdil için memleketi Van’da tören düzenlendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da katıldığı törende terör örgütü PKK aleyhine sık sık slogan atıldı. Cenazesi dün gece havayoluyla Van’a getirilen şehit polis memuru Soner İdil için Yukarı Norşin Camii önünde tören düzenlendi. Törene, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, şehidin yakınları ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Törende ellerinde Türk Bayrağı bulunanlar sık sık ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Kahrolsun PKK’ sloganları attı. Öğlen namazı ardından şehit İdil için cenaze namazı kılındı. Şehidin öz geçmişinin okunması ardından İl Müftüsü Nimetullah Arvas dua okudu. Şehit İdil’in yakınlarının Türk Bayrağı’na sarılı tabutun üstüne kapanarak ağlaması yürekleri dağladı. Bakan Arslan, şehidin babası Miktad İdil’e sarılarak teselli etmeye çalıştı. Şehit İdil’in tabutunu tekbirler ve dualarla bir süre Bakan Arslan ve vatandaşlar omuzlarda taşıyarak cenaze aracına bıraktı. Şehit İdil, Akköprü Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

OĞLUM SENİNLE GURUR DUYUYORUM

Türkiye şehitlerini uğurladı

Şehit polislerden 26 yaşındaki Ali Aksoy, memleketi Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde 2 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevli 3 yıllık polis Ali Aksoy için, Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Akhisar Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit polisin cenazesi ilk olarak, ailesinin yaşadığı Sarıçalı Mahallesi’ne götürüldü. Son kez evinin önüne götürülen şehit polis Ali Aksoy için, dua edildi. Şehit Ali Aksoy’un cenazesi son kez getirildiği evinde araçtan indirilip evin avlusuna konuldu. Burada şehit oğlunun fotoğrafını eline alan baba Ömer Aksoy, onu öpüp bağrına bastı, evladının meslektaşlarıyla tabut başında gururla nöbet tuttu. Anne Medine Aksoy ise "Oğlum seninle gurur duyuyorum. Bak dimdik ayaktayım" dedi. Şehit kardeşi Mehmet Aksoy’da, ağabeyinin şapkasını takıp tabunun başından ayrılmadı. Şehit polisin cenazesi daha sonra cenaze namazının kılınması içini köy camine götürüldü.

ZONGULDAK'TA BÜYÜK ACI

Türkiye şehitlerini uğurladı

Şehit Hasan Bilgin’in cenazesi, Kozlu Belediyesi’ne ait gasilhaneden alınarak helallik alınması için Kozlu Kaymakamlığı önünde getirildi. Burada dua edildi, helallik alındı. Şehit Hasan Bilgin’in cenazesi, ardından yakındaki Kozlu Aziziye Camii’ne getirildi. Cenazeye yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Törende memur emeklisi baba Yaşar ve annesi Aynur Bilgin yakınlarına sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin 17 yaşındaki kardeşi Burak Bilgin de anne Aynur Bilgin’e sarılarak ağladı. Aynur Bilgin, polislerden aldığı oğlunun fotoğrafını öperek gözyaşı döktü. Şehidin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesinde görevli silah arkadaşları da cenaze törenine katılarak aileye başsağlığı diledi. Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün kıldırdığı cenaze namazının ardından, ilçeye bağlı Saka Köyü’nde toprağa verildi.

HASAN’IN HİKAYESİ YÜREK BURKTU

Hasan Bilgin’in Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2013’de mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca okulun şiir kulübüne katılan, tiyatrolarda oynayan Hasan Bilgin, ayrıca ilk ve ortaokullardaki öğrencilere resim yapmayı öğreten projelerde de yer aldı. Eğitim hayatı boyunca yardımseverliği ve şiir sevgisiyle tanınan Hasan Bilgin’in şehit haberi üniversitede ki arkadaşlarını da derinden üzdü. Sevenleri, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta ’Seni hiç unutmayacağız’ etiketiyle Hasan’ın fotoğrafını paylaştı.

ŞEHİT ŞOFÖR KAHRAMANMARAŞ'TA UĞURLANDI

Türkiye şehitlerini uğurladı

İSTANBUL’daki bombalı saldırılarda şehit olan, çevik kuvvet polislerini taşıyan İETT otobüsünün şoförü 39 yaşındaki Ahmet Dokuyucu’nun cenazesi, memleketi Kahramanmaraş’ta toprağa verildi. Kahramanmaraş’a karayoluyla sabah saatlerinde getirilen Ahmet Dokuyucu’nun cenazesi, Elmalar Mahallesi’ndeki baba evine son kez götürülerek hellalik alındı. Ahmet Dokuyucu için daha sonra mahalle meydanında cenaze töreni düzenlendi. Törene; Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Vali Vahdettin Özkan, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, askeri ve mülki erkan, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, şehidin ailesi ile yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Törende ayakta durmakta güçlük çeken Dokuyucu’nun Kıbrıs gazisi olan babası Habip Dokuyucu ve çocukları Hakan ile Serdar’ı Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak teselli etti. Çocukları Hakan ve Serdar Dokuyucu ile yakınları Ahmet Dokuyucu’nun Türk bayrağıyla örtülü tabutunun önündeki fotoğrafı öpüp ağıt yaktı. Şehidin eniştesi Mehmet Zavrak ise tabutun üstündeki bayrağı okşayarak, "Bu bayrak inmez, indiremezler dayı" diyerek feryat etti. Törene katılan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da şehidin çocukları ve yakınlarına başsağlığı diledi.

İETT’de 12 yıl şoför olarak çalışan, memleketine en son Kurban Bayramı’nda geldiği belirtilen evli ve 4 çocuk babası Ahmet Dokuyucu’nun, olay günü çevik kuvvet polislerini taşıdığı ve bombalı aracın otobüsün yanında infilak ettiği ifade edildi. Dokuyucu’nun cenazesi kılınan namaz ardından mahalle mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Başbakan Yardımcısı Kaynak, tören ardından Dokuyucu’nun ailesine Türk bayrağı verdi.

ADANA'DA ŞEHİT ACISI

Türkiye şehitlerini uğurladı

İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Adem Oğuz'un cenazesi, Adana'nın Aladağ ilçesinde toprağa verildi. Oğuz'un cenazesi, Merkez Sabancı Camisi'ndeki törenin ardından, konvoyla ilçe merkezine 30 kilometre uzaktaki Kıcak Mahallesi'ne getirildi.

Cenazenin mahalleye getirilişi sırasında, şehidin yakınları gözyaşı döktü.Oğuz'un cenaze namazı, aynı mahalleden, 2012'de Cudi Dağı'nda şehit düşen özel harekat polisi Arif Mamış'ın adının verildiği ilkokulun bahçesinde kılındı. Şehidin naaşı, daha sonra mahalle mezarlığında defnedildi.

Cenaze törenine, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, İl Emniyet Müdürü Osman Ak ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Evli ve bir çocuk babası şehit Adem Oğuz, 15 Haziran 2013'ten bu yana İstanbul'da görev yapıyordu.

MUŞ'TA ŞEHİT ACISI

Türkiye şehitlerini uğurladı

İstanbul Beşiktaş’taki hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Murat Yılmaz, memleketi Muş’ta Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı. 22 yaşındaki şehit Murat Yılmaz için Muş Valiliği önünde tören düzenlendi. Neriman- Nazım Yılmaz çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü Murat Yılmaz’ı yüzlerce kişi son yolculuğuna uğurlamak için hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından şehit polis memuru için dua okundu. Şehit yakınları cenaze başında Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktı. Törene katılanlar ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, 'Kahrolsun PKK’ sloganları attı. Şehidin babası Nazım Yılmaz ayakta durmakta güçlük çekti. Vali Seddar Yavuz tören boyunca şehit babası Nazım Yılmaz’ın elini bırakmadı. Törende konuşan Vali Seddar Yavuz, şöyle dedi: "Murat’ımı muradına eremeden kara toprağa gönderdiler ama biz biliyoruz ki inanıyoruz ve güçlüyüz. Biz Müslümanız elhamdülillah. Biz şehit olanların ölmediğine onların canlı olduğuna, diri olduğuna ve peygamber efendimize komşu olduğuna iman ederiz. O yüzden ölümler bizim için ölüm değildir. Başlangıçtır, diriliştir, Allah’a kavuşmaktır. Allah yolunda ölmektir. İşte Murat kardeşimizde öyle yaptı. Vatanına, milletine, bayrağına ve dinine sahip çıktı ve gencecik yaşında şehit oldu."

Tekbirler eşliğinde ambulansa konulan şehidin cenazesi Çağlayan Cami’ne götürüldü. Murat Yılmaz’ın cenazesi kılınan cenaze namazı sonrası Taşo Şehitliği’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

ŞANLIURFA'DA 2 ŞEHİDE VEDA

Türkiye şehitlerini uğurladı

Şehit polis memurları 24 yaşındaki Mehmet Taş ve 21 yaşındaki Enes Çiçek için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Kasım Gülpınar ve İbrahim Halil Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, şehitlerin aileleri, yakınları, askeri erkan ve polisler katıldı.Meslektaşlarının omzunda bahçeye getirilen şehitlerin Türk bayraklarıyla örtülü tabutlarına sarılan yakınları gözyaşı döktü. Törene katılan Bakan Çelik, şehit ailelerine başsağlığı diledi.

BAKAN ÇELİK: DERDİMİZ HUZUR VE BARIŞ

Bakan Faruk Çelik, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa dileyen Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Bizi, vatansız bırakmak, vatanımızı bölmek ve bu ülke üzerinde çirkin emellerini gerçekleştirmek isteyen taşeronlar, PKK’sıyla, DEAŞ’ıyla, FETÖ’süyle iş başındalar. Bu vatan hepimizin. Şehit kanlarıyla sulanmış yurdumuz hepimizin yurdudur. Biz bin yıldır beraberiz, bin yıldır birlikte yaşıyoruz. Birliğimizi beraberliğimizi bozamazsınız. Tek tek canımızı veririz, yine de bir karış toprağımızı vermeyiz. Bugün ülkemizin birçok yerinde şehitlerimizin cenazelerini kaldırıyoruz. Derdimiz huzur ve barış. Bunun için atılması gereken ne adımlar varsa o adımları atıyoruz. Ey taşeronlar, bozgunculuk yapanlar, ne istediniz Bozovalı Mehmet Taş’tan, Siverekli Süleyman Korkut’tan, Suruçlu Enes Çiçek’ten ne istediniz 33 gencecik fidandan?"

Konuşmaların ardından şehit polislerin özgeçmişleri okundu ve İl Müftüsü İhsan Açık tarafından dua edildi. Şehit polislerden Enes Çiçek’in cenazesi Balıklıgöl platosundaki Dergah Camisi’ne, Mehmet Taş’ın cenazesi ise Bozova İlçesi’ne götürüldü. Şehit Süleyman Korkut’un cenazesi ise dün Siverek’te toprağa verilmişti. İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvette görevli polis memuru Hakan Tanrıkulu, memleketi Sinop'un Durağan ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

SİNOP'TA ŞEHİT ACISI

Türkiye şehitlerini uğurladı

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvette görevli polis memuru Hakan Tanrıkulu, memleketi Sinop'un Durağan ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Tanrıkulu'nun (21) naaşı Durağan ilçesindeki babaevinde helallik alındıktan sonra tekbirler eşliğinde İsmail Bey Camisi'ne getirildi. Burada saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu.Şehidin annesi Ayşe Tanrıkulu, oğlunun naaşına sarılarak, teröre lanet okudu. Baba İzzet Tanrıkulu ise tabuta sarılarak, "Bayrağımızı yere düşürmedin, hakkım sana helal olsun oğlum" diye gözyaşı döktü.

Burada kılınan cenaze namazının ardından bir süre çevik kuvvet polislerinin omzunda taşınan şehidin naaşını daha sonra ilçe halkı omuzladı. Cenaze aracına konulan şehidin naaşı ilçe mezarlığında toprağa verildi.  Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Sinop Valisi Hasan İpek, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sinop Milletvekilleri Nazım Maviş, Barış Karadeniz, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin, Tanrıkulu ailesinin 3 çocuğundan en küçüğü olduğu ve bir yıl önce göreve başladığı öğrenildi. 

 ŞEHİT ÇETİN SARIKAYA

Türkiye şehitlerini uğurladı

29 yaşındaki Çetin Sarıkaya’nın cenazesi, Ankara’nın Elmadağ İlçesi’nde kılınan cenaze namazından sonra Elmadağ Şehitliği’nde toprağa verildi. Şehidin annesi İnci Sarıkaya oğlunun cenazesinde "Seni bu hale getirenler kahrolsun" dedi. İstanbul’da hain terör saldırısında, çevik kuvvette şoför olarak görevli henüz 8 aylık polis memuru, bekar, Çetin Sarıkaya’nın cenazesi Sungurlu Camii morguna getirildi. Memur babası Adem 1997 yılında vefat eden şehit Çetin Sarıkaya’nın annesi 55 yaşındaki İnci Sarıkaya, oğlunun tabutunun başında göz yaşı döktü. Anne Sarıkaya, "Seni bu hale getirenler kahrolsun" derken, evli olan ablası ise şehit kardeşinin tabutuna yaklaşırken baygınlık geçirip yere yığıldı. Şehidin ablasına sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Şehit polis Çetin Sarıkaya’nın cenazesine ailesi, milletvekilleri, yakınları, meslektaşları, askeri yetkililerle vatandaşlar katıldı. Şehidin cenazesi, Kurtuluş Mahallesi’ndeki Sungurlu Camii’nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazından sonra helallik alındı, polislerin omuzunda cenaze aracına konuldu. Şehit polis memuru Çetin Sarıkaya, Elmadağ Şehitliği’nde toprağa verildi.

8 AYLIK POLİS MEMURUYDU

Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü’nden 4 yıl önce mezun olan polis memuru Çetin Sarıkaya, atanamadığı için çok sevdiği mesleğini yapma imkanı bulamadı. Sarıkaya’nın ilk görev yeri İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet biriminde henüz 8 aylık polis memuru ve şoför olarak görev yapıyordu. Polis memuru Çetin Sarıkaya, 4 kardeşin 3’üncüsü olduğu, en küçük kardeşinin Muğla’da Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yaparken, büyük kardeşi ablasının evlendiği, ailesinin üçüncü çocuğu olan diğer kardeşi ise Elmadağ’da minibüs şoförlüğü yaptığı belirtildi. Bombalı saldırının olduğu Cumartesi günü izinli olan şehit polis Çetin Sarıkaya’nın Beşiktaş-Bursaspor maçı nedeniyle göreve çağrıldığı ifade edildi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: