GeriGündem Türkiye- Ermenistan sınırı koşulsuz olarak açılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye- Ermenistan sınırı koşulsuz olarak açılacak

Türkiye- Ermenistan sınırı koşulsuz olarak açılacak
refid:28921118 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

HDP'nin seçim beyannamesinde yer alan 'BİZ'ler özgür dünyayı savunanlarız' başlığı altında neler yer aldığını Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş açıkladı.

Demirtaş, şunları söyledi:

Türkiye- Ermenistan sınırı koşulsuz olarak açılacak
Barışçıl bir dış politika mümkündür diyoruz. Ortadoğu’da halklar arasındaki ekonomik sosyal kültürel bağların güçlendirilmesini sağlayacağız. Suriye'deki iç savaşın sona erdirilmesi, çözümün ortaya çıkarılması için çaba harcayacağız. Her yerde büyük insanlık her yerde barış olacak. İsrail hükümetlerinin katliamcı politikalarına karşı duracağız. Mazlum filistin halkının bağımsızlığı için her türlü desteği vereceğiz.

Kıbrıslı rum ve türk halklarının adanın bölünmüşlüğüne son vermek için çözüm önerilerini destekleyeceğiz. Ermenistan üzerinde uygulanan ekonomik ambargoyu kaldıracak ermeni halkıyla dostluk köprülerini kuracağız.

TÜRKİYE-ERMENİSTAN SINIRI AÇILACAK

Türkiye tarafından tek taraflı kapatılan Türkiye- Ermenistan sınırı koşulsuz olarak açılacaktır. Karabağ sorununda çözüm çabalarını destekleyeceğiz. AB ile tam üyelik çalışmalarını ele alacağız. Dünya genelinde insan ticareti, kadın çocuk sömürüş, göçmenlik sorunları, uyuşturucu ticareti, yabancı düşmanlığı, sorunlara yönelik çözümlerin geliştirilmesi amacıyla iş birliklerini başlatacağız.

Sadece devletlerle değil dünya halklarıyla ilişkiler geliştirmek için biz geliyoruz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle