GeriGündem Türkiye Almanya Film Festivali başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye Almanya Film Festivali başladı

Türkiye Almanya Film Festivali başladı
refid:17175618 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın Nürnberg kentinde 17-27 Mart tarihleri arasında düzenlenecek “16. Türkiye Almanya Film Festivali”nde, 4'ü Alman 8 film yarışacak.

BERLİN (A.A)

Festival yönetimince yapılan yazılı açıklamaya göre, İsviçreli yönetmen Baran Co Odar'ın “Das letzte Schweigen” (Son suskunluk), Johannes Naber'in “Der Albaner” (Arnavut), Ayşe Polat'ın “Luks Glück” (Luk'un Şansı), Christoph Hochhaeusler'in “Unter dir die Stadt” (Altındaki Şehir), Murat Saraçoğlu'nun “72. Koğuş”, Sinan Çetin'in “Kağıt”, Selim Demirdelen'in “Kavşak” ve Seyfi Teoman'ın “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” filmleri “En İyi Film” ödülü için mücadele edecek.

“72. Koğuş” ve “Kağıt” filmlerinin uluslararası prömiyeri de yapılacak festivalde, 5 bin avroluk “En İyi Film” ile biner avroluk “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini alanlar, 26 Martta Tafelhalle'de yapılacak ödül töreninde açıklanacak.
Festivalin jüri başkanlığını tanınmış sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit'in yapacak, Bavyera Film ve Televizyon Fonu teşvik danışmanı Michaela Haberlander, yönetmen Zeki Demirkubuz, Dortmund-Köln Kadın Film Festivali Başkanı Silke Raebiger ve Bavyera Televizyon ve Radyo Kurumu Genel Yayın Müdürü Thomas Sessner de jüride yer alacak.

Sinema Yazarları Jürisi de festival kapsamında, Sinema Yazarları Ödülünü verecek. Türk ve Alman sinema yazarları derneklerinden ikişer üyenin yer aldığı jüri heyeti, Fatih Özgüven, Cem Altınsaray, Bernd Buder ve Bodo Schönfelder'den oluşuyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False