GeriGündem Türk ticaret sanatçıları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk ticaret sanatçıları

Türk ticaret sanatçıları
refid:7332939 ilişkili resim dosyası

<1>Foto <1>galeri Ebru Gündeş, Sibel Can ve Gülben Ergen'den sonra assolist polemiğine Umut Akyürek de katıldı. Akyürek, şu anda yapılanların sanat müziği değil "Türk ticaret müziği" olduğunu söyledi.

Foto galeri - Umut Akyürek fotoğrafları için tıklayınız...

Türk ticaret sanatçıları

Umut Akyürek, "Mucize Nağmeler" programına Şafak Sezer'le birlikte katıldı.

Kimse sanat müziği yapmıyor
Ercan Saatçi'nin hazırlayıp sunduğu Kral TV'deki "Mucize Nağmeler" programına konuk olan Umut Akyürek, Türk sanat müziği piyasasını karıştıracak açıklamalarda bulundu. Ebru Gündeş'in "İki assolist var; biri ben diğeri Sibel Can" sözüyle başlayan, Gülben Ergen'in "Tek assolist tanırım, o da Muazzez Ersoy" açıklamasıyla alevlenen polemiğe atıfta bulunan Akyürek, piyasada hiç kimsenin sanat müziği yapmadığını ileri sürdü.

Bunlar stadyum müziği
Umut Akyürek, şunları söyledi: "Şu an sanat müziği okumuyor insanlar. O donanıma, o birikime ve o altyapıya sahip olmadıkları için buna cesaret edemiyorlar. Yaptıklarını 'Türk ticaret müziği' ya da eller havaya türünde şarkılar söyledikleri için 'stadyum müziği' olarak adlandırıyorum. Kimsenin Türk müziği ile uzaktan yakından alakası yok. Neyse ki yok çünkü öylesi daha kötü olurdu, ellerine yüzlerine bulaştırırlardı."

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False