Türk oğlu Türküm

Türk oğlu Türküm

Erbil’deki konserinde 1500 kişiyi coşturan türkücü İbrahim Tatlıses, Türkiye’den selam getirdiğini söyledi. Tatlıses basın toplantısında da ‘Babam Türk, annem ise Kürt. Ben Türküm, Türk oğlu Türküm’ dedi.

KONSER vermek için Irak’ın Erbil Kenti’ne gelen türkücü İbrahim Tatlıses, büyük ilgi gördü, yol boyunca güvenlik görevlilerinin kendisine eşlik etmesi nedeniyle zaman zaman trafiğin aksamasına yol açtı.

Erbil Büyük Parkı’nda kendisini izlemeye gelen yaklaşık 1500 kişiyi türküleriyle coşturan Tatlıses, konser öncesi de otelde basın toplantısı düzenledi. Basının yoğun ilgisiyle karşılaşan Tatlıses, şöyle dedi:

‘Babam Türk, annem ise Kürt. Ben Türküm, Türk oğlu Türküm. Türkiye’den sizlere selam getirdim.’

HAVAALANINDAN BAŞLADI

Tatlıses’
e Iraklıların ilgisi havaalanında başladı. Pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Irak tarafındaki VIP salonuna yönelen sanatçıyı, Türk TIR şoförleri ile Iraklı yerel sanatçılar ve gümrük yetkililerinden oluşan kalabalık bir hayran kitlesi karşıladı. İzdiham nedeniyle Tatlıses aracından bile inemedi. Bunun üzerine, kendisine tahsis edilen minibüsün penceresinden sevenlerini selamlayan sanatçı, beraberindeki konvoy eşliğinde Erbil’e yöneldi.

DOHUK’TA YOLUNU KESTİLER

Kendisine tahsis edilen aracın direksiyonuna geçen Tatlıses, kontrol noktalarında güvenlik görevlilerinin de ilgisi nedeniyle zaman zaman trafiğin aksamasına neden oldu. Dohuk kenti girişinde hayranlarının aracın önünü kesmesi üzerine kullandığı minibüsü hareket ettiremeyen sanatçı, yorgunluğuna rağmen kalabalıktan ve kendisine gösterilen ilgiden memnun kaldı.

Sanatçıyla birlikte gelen kalabalık gazeteci grubu ve ekip üyeleri, bir an önce Erbil’deki otellerine ulaşmayı umarken, Tatlıses, Türk Milli Futbol Takımı’nın İsviçre ile oynayacağı maçı izleyeceğini söyledi. Yol üzerinde durulan ilk lokantanın uydu alıcısı olmadığı için sadece yemek yendi.

Sanatçının ısrarı sonuç verdi ve Dohuk-Erbil yolundaki Azadi adlı restoranda televizyon alıcısı hemen maçı yayınlayan kanala ayarlandı. Burada karşılaşmayı ikinci yarıdan itibaren izlemeye başlayan Tatlıses, büyük bir heyecanla gözlerini ekrana kilitledi. Milli Takım gol atınca sevinen, gol yiyince üzülen Tatlıses’le birlikte lokanta çalışanları, koruma polisleri ve askerler de tek beden olmuş gibi maçı izledi. Milli Takım’ın yenilmesi üzerine Tatlıses, heyecanını paylaşarak onunla birlikte maçı izleyen Iraklıları alkışlayarak restorandan ayrıldı.

BİZ KÜRTLER ONU SEVERİZ

Tatlıses’in konvoyuna polis kuvvetlerine ait özel birlikler eşlik ederken, zaman zaman eskortluk görevini askerler aldı. Askerlerden biri, ‘İbrahim de çok iyi bir adam. Sesi de güzel. Biz Kürtler ve Kürdistanlılar gerçekten onu severiz’ dedi.
/images/100/0x0/55ea3c23f018fbb8f87310d1

Erbil’de bayrak çektirdi

İBRAHİM Tatlıses, Erbil Büyük Parkı’ndaki konseri vereceği salona girerken, Türk bayrağının asılı olmadığını gördü. Tatlıses bunun üzerine hemen menajeri Eyüp Kanat’a talimat verdi. Kanat bir merdiven bularak, direğe tırmandı ve Türk bayrağını göndere çekti. Tatlıses de bayrak göndere çekildikten sonra salona girdi.
Haberle ilgili daha fazlası: