GeriGündem Tuana Şahin kimdir, kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz yaparak şarkı söyledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuana Şahin kimdir, kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz yaparak şarkı söyledi

Tuana Şahin kimdir, kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz yaparak şarkı söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sürpriz yaparak şarkı söyleyen Tuana Şahin gündeme gelen isimlerden oldu. AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde görme engelli Tuana Şahin, "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını seslendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Şahin’e eşlik etti. Kongrenin ardından ilk kez konuşan 19 yaşındaki Tuana Şahin müzik yapmak istediğini ve şan ile alakalı hedefleri olduğunu söyledi. Türkiye'nin gündemine gelen Şahin daha önce O ses Türkiye yarışması ile dikkat çekmişti. Peki, Tuana Şahin kimdir? İşte, o isimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

Tuana Şahin'in hayatı kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı sürprizin ardından merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahnede sürpriz yaparak şarkı söyleyen 19 yaşındaki görme engelli Tuana Şahin, “Bir hafta falan prova yaptık daha hazır olabilmek için. Şimdi de sürpriz yapmış olduk." dedi. Daha önce , O Ses Türkiye yarışmasına damga vuran Şahin 'Ederlezi' şarkısı ile Türkiye'yi derinden etkilemişti. 

TUANA ŞAHİN KİMDİR?

19 yaşında olan Tuana Şahin aslen Orduludur. Tuana Şahin, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde eğitimini sürdürüyor.

Şahin, O Ses Türkiye yarışmasının 21 Aralık 2019 tarihli bölümüne 'Ederlezi' şarkısıyla damga vurmuştu. 

 Jüri üyeleri ve Türkiye'yi derinden etkileyen Şahin,  performansıyla  büyük beğeni toplamıştı. Öte yandan MasterChef yarışmasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel olarak Üsküdar’daki Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret etmişti. 

Merkezde eğitim gören Tuana, söylediği Balkan şarkısı Ederlezi ile hem ünlü şefler, hem de izleyenler tarafından ilgi görmüştü. 

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False