TSK tayinleri ne zaman açıklanacak, açıklandı mı 2022? TSK Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı tayinlerinde tarih detayı

Güncelleme Tarihi:

TSK tayinleri ne zaman açıklanacak, açıklandı mı 2022 TSK Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı tayinlerinde tarih detayı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 21, 2022 18:35

TSK tayinleri ne zaman açıklanacak 2022, sorusu mayıs ayının son günleri ile atamaları bekleyen personellerin gündemine geldi. Tayin başvurusunda bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri uzman çavuş, subay, astsubay, rütbelerindeki personeller, Türk Silahlı Kuvvetleri atama ve tayin duyurusuna odaklandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında atama kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak ilan edilecek. Peki, uzman çavuş, subay, astsubay TSK tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

Haberin Devamı

TSK tayin sonuçları için gözler yapılacak son dakika açıklamaya çevrildi. TSK'nın uzman çavuş, subay ve astsubay tayin başvuruları ile yapılacak atamalar için beklentiler haziran ayının gelmesi ile yoğunlaştı. TSK personelleri, Uzman çavuş, subay, astsubay tayin sonuçları ile yeni görev yerlerini öğrenebilecek. Geçtiğimiz yıllarda TSK tayinleri haziran ayında açıklanmıştı. 2022 yılında da TSK tayin ve atamaların haziranda açıklanması bekleniyor. Ancak konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

TSK TAYİNLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TSK tayinleri her yıl bahar aylarının sonunda belirlenip haziran ayı içerisinde netlik kazanıyor. Bu yıl ise henüz takvim konusunda bir açıklama gelmiş değil. TSK tayinleri hakkında ilerleyen haftalarda açıklama gelmesi ön görülüyor.

Haberin Devamı

JANDARMA TAYİN VE ATAMALARI BELLİ OLDU

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun onayı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, 27 bin 283 personeli kapsayan genel atamalar belli oldu.
2022 yılı genel atamaları kapsamında; 1’inci, 2’inci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci hizmet bölgelerinde görevli subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmet süresini tamamlayan ve sıralı hizmet bölgelerine atama tebligatı alan personelin yeni görev yerleri belirlendi.

Atamalar, görevli olduğu 1’inci, 2’inci, 3'üncü sıralı hizmet bölgelerinde (batıda) ve 4’üncü ile 5’inci (doğuda) derece hizmet bölgelerinde, hizmet süresini tamamlayarak atama tercih hakkı kazanan personel ve temdit başvurusunda bulunan personel ile öncelikli sıralı hizmet bölgesine atanma isteğinde bulunan personelin tercihleri göz önüne alınarak gerçekleştirildi.

Atama takvimine uygun olarak yürütülen genel atamalar, batıdan-batıya, batıdan-doğuya ve doğudan-batıya şeklinde 5 bölge kriteri esas alınarak belirlendi.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!