GeriGündem TRT'den Alevi açılımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TRT'den Alevi açılımı

TRT 1, Muharrem ayının 10. günü dolayısıyla yarınki ana haber bültenini Karacaahmet Cem Evinden yayınlayacak ve akşam saatlerinde Muharrem Ayı ve Kerbela temalı konser programı düzenleyecek.

TRT Basın ve Yayın Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Muharrem ayının 10. gününe gelen yarın, ana haber bülteninin saat 18.30'dan itibaren Karacaahmet Cem Evi'nden yayınlanacağı bildirildi.

Günün anlamı dolayısıyla, Tepebaşı Stüdyolarında da Muharrem ayı ve Kerbela'yı tema olarak işleyecek bir konser düzenleneceği ve TRT1'den saat 22.00'den itibaren canlı yayınlanacağı kaydedildi.

Tasavvuf ve Alevi müziğinde önemli görülen mersiye, kaside ve ilahilerin seslendirileceği konsere Alevi dedeleri, Alevi derneklerinin temsilcileri, farklı dini kesimlerin ruhani önderleri ve değişik kesimlerin kanaat önderlerinin davet edildiği belirtildi.

Konserde Erdal Erzincan, Sabahat Akkiraz, Dilan Akıncı, Seval Eroğlu, Derya Çağlayan, Celal Yılmaz, Hüseyin Albayrak, Mustafa Albayrak, Murat Taştekin, Ozan Veli Aykut (Dertli Divani) ve Celal Doğan'dan oluşan 11 solist ile TRT korosu ve 40 saz sanatçısının görev alacağı bildirildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False