GeriGündem TRT'de Demiröz dönemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TRT'de Demiröz dönemi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Yücel Yener'in istifa etmesiyle 25 Mart'tan bu yana boş kalan TRT Genel Müdürlüğü'ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Şenol Demiröz'ü atadı.

ŞENOL DEMİRÖZ ATAMA KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPACAK

TRT Genel Müdürlüğü'ne atanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanı Şenol Demiröz, ''atama konusunda yaşanan sorunlara'' ilişkin ''gerekli açıklamaları daha sonra yapacağını'' bildirdi. Atanma kararının Resmi Gazete'de bugün yayımlanmasının ardından A.A muhabirinin telefonla görüştüğü Şenol Demiröz, ''atama konusunda şu an bir açıklama yapmak istemediğini'' söyledi.
''Atamanızda bazı problemler yaşandı. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Demiröz, ''Bu konuda şimdi konuşmak istemiyorum. Sonra ben gerekli açıklamaları yaparım'' dedi.

Sezer'
in, daha önce hukuki hatalar gerekçesiyle iki kez veto ettiği Demiröz'ün TRT Genel Müdürlüğü'ne atanmasına ilişkin kararnameyi onayladığı öğrenildi. Böylece TRT Genel Müdürlüğü'ne hükümetin istediği isim olan Demiröz getirilmiş oldu.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi kadrosunda olan Demiröz, içinde Atatürk ifadesi geçmeyen ‘‘Çanakkale Belgeseli’’ çektiği için eleştirilmişti. Gulbeddin Hikmetyar'la çektirdiği fotoğraf nedeniyle de gündeme gelen Demiröz, son olarak Erdoğan ile birlikte yargılandığı ‘‘Akbil Davası’’ndan geçtiğimiz günlerde beraat etmişti.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle