TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları neler? TOKİ kura çekimi ne zaman?

TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları neler TOKİ kura çekimi ne zaman

Dar gelirli vatandaşları en sahibi yapan TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvurularını geçtiğimiz günlerde başlattı. TOKİ sosyal konut başvuruları devam ederken bir yandan da başvuru sürecinin ardından başlayacak kura çekimleri merak ediliyor. Peki, TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları neler? TOKİ kura çekimi ne zaman? İşte, TOKİ sosyal konut projesi hakkında ayrıntılar...

Haberin Devamı

100 Bin Sosyal Konut Projesi'ne başvuru süreci tüm hızıyla devam ederken, başvuruların ardından kura çekiminin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Öte yandan henüz başvurularını yapmayan çok sayıda vatandaş söz konusu projenin başvuru şartlarını araştırıyor. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman? TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları neler?

e-Devlet üzerinden yapılacak başvurular, TOKİ tarafından değerlendirilecek ve başvuruya engel bir durum yoksa ödeme süreci başlatılacak. Bu aşamada başvuru sahibinin T.C. Ziraat Bankası nezdinde Türk Lirası (TL) olarak açılmış bir cari hesabı varsa, müsait olan hesabından otomatik olarak 500 lira tahsil edilecek.

Türk Lirası olarak açılmış bir cari hesap bulunmaması durumunda, başvurunun tamamlanması halinde ilgili banka şubesinde başvuru sahibi adına bir cari hesap açılacak ve ilgilinin hesabından otomatik olarak 500 lira tahsil edilecek. Söz konusu hesapta başvuruyu takip eden ilk iş günü mesai saati sonuna kadar yeterli miktarda bakiye bulunmaması durumunda başvuru geçersiz sayılacak.

Haberin Devamı

Başvuru sahibinin hak sahibi olmaması halinde başvuru bedeli söz konusu hesaba iade edilecek.

SON BAŞVURU 15 OCAK

TOKİ’nin internet sayfasında yer alan açıklamaya göre, başvuru yapacakların T.C. vatandaşı olup, proje il/ilçe sınırları içerisinde yaşıyor olması, kendisinin eşinin ve velayetleri altındaki çocukların üzerinde herhangi bir tapu kaydının olmaması ve en fazla hane halkı aylık gelirinin 5 bin 500 lira olması gerekiyor.

Söz konusu açıklamada, ayrıca şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile bunların dul ve yetimlerine ödeme kolaylığı sağlandığı ve başvurular için son tarihin 15 Ocak 2020 olduğu belirtildi.

2+1 ve 3+1 konut imkanı sunan projede asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşlar, TOKİ aracılığıyla yapılacak konutlara uzun vadeli, kiradan daha ucuz bir maliyetle sahip olabilecek.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Sosyal konut projesinin kura çekim tarihi henüz belli değil. Konuya dair net tarih bilgisi geldiği takirde haberimizde yer vereceğiz.