GeriGündem THY, dünya liginde ’4 yıldız’a yükseldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

THY, dünya liginde ’4 yıldız’a yükseldi

THY, dünya liginde ’4 yıldız’a yükseldi
refid:7431506 ilişkili resim dosyası

Türk Hava Yolları (THY), hava yolu şirketleri ve hava limanlarını, verdikleri hizmet ve kalite standartları yönünden 750 parametrede değerlendiren Skytrax, THY’nin yıldız sayısını 4’e çıkardı.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, daha önce yapılan denetlemede 3 yıldız alan şirketin, kalite yolunda gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda geliştirdiği hizmetler ve müşteri odaklılık felsefesiyle, havacılık sektörünün yakından izlediği listede 4 yıldızla çok önemli bir konuma geldiğini söyledi. Skytrax’ın, THY’nin bu başarısını "www.airlineguality.com" sitesinde ana sayfada dünyaya duyurduğunu belirten Kotil, 210 havayolu şirketi ve 65 havalimanına danışmanlık ve denetleme hizmeti sunan Skytrax şirketinin verdiği 4 yıldızla, THY’nin prestijli havayolu şirketleri arasında yerini aldığını bildirdi.

5 YILDIZ HEDEFİ: Temel Kotil, Avrupa’da hiçbir hava yolunun alamadığı 5 yıldıza, dünya çapında sadece Asiana, Malaysia, Qatar, Singapure ve Cathay Pasific’in bulunduğu 5 hava yolu şirketinin sahip olduğunu dile getirerek, göreve geldikleri günden bugüne ilke edindikleri müşteri memnuniyeti ve kalite çizgisinin daha fazla geliştirilmesi noktasında sürekli çalışmalar yaptıklarının ve çok sayıda proje geliştirdiklerini ifade etti. Kaliteyi sadece bir yıllığına değil, gelecek vizyonu çerçevesinde hizmet anlayışlarının temeline oturttuklarını vurgulayan Kotil, şöyle konuştu:

YOLCULARI DİNLEDİK: "Yolcularımızı dinleyerek onlara nasıl daha iyi hizmet verebiliriz mantığıyla bir çok proje geliştirdik. Fahri gözlemci ve gizli müşteri uygulamalarıyla gelen bilgiler çerçevesinde, hizmet anlayışımızda müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyduk. Kurduğumuz ikram şirketi THY Do&Co uçak içinde sürekli anketler düzenledi ve menümüzü buna göre oluşturduk. Kaliteyi kabine taşıdık. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlarda ikram hizmetinde de 5 yıldız olma yolunda çabamız devam ediyor. Çağrı merkezimiz ile 7 gün 24 saat yolcularımıza hizmet veriyoruz. Şirket içi eğitimleri 21 günden 70 güne çıkardık. Tüm bunlara baktığımızda yapılan çalışmalarla Türk Hava Yollarını 5 yıldızlı bir şirket haline getireceğimize inanıyoruz. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, Air France, Emirates, Gulf Air, Qantas ve Virgin Atlantic gibi saygın hava yollarının sahip olduğu 4 yıldızı almak çok büyük bir başarı ve bunun için tüm çalışanlarıma göstermiş oldukları özveri ve gayret için teşekkür ediyorum."

210 havayolunu denetliyor

HAVACILIK sektörü ile ilgili araştırmalarını ticari kaygılardan uzak ve bağımsız olarak gerçekleştirdiği için tüm dünyaca itibar gören Skytrax, Star Rating Sistemini 2000 yılından bu yana uyguluyor. Şirket, 18 yıldır havacılık sektöründe Qatar Airways, Singapur Airlines, Emirates, British Airways, Singapur, Lufthansa gibi büyük ölçek ve orta ölçekli 210 hava yolu şirketi ile 65 hava limanına danışmanlık hizmeti veriyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False