'Terörün dini, ırkı olmaz'

Güncelleme Tarihi:

Terörün dini, ırkı olmaz
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 21, 2015 00:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suruç saldırısı için “Terörün dini, dili, ırkı, vatanı yoktur. Bu vahşeti işleyenleri lanetliyorum” dedi.

Haberin Devamı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 41’inci yıldönümü törenlerine katılmak üzere Lefkoşa’ya gitti. Suruç saldırısını ANA uçağına bindiğinde öğrenen Erdoğan, ardından bir dizi telefon görüşmesi yaptı. Bakanların yanı sıra Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ü de arayarak olay yerinden bilgi alan Erdoğan, Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüştükten sonra şunları söyledi:

'TERÖRÜN DİNİ, IRKI OLMAZ'

“Bugün saat 13.00 sıralarında Şanlıurfa Suruç’ta bir terör eylemi sonucunda vatandaşlarımızın ölümü ve ciddi sayıda yaralıların oluşu bizleri teessüre boğmuştu. Uçağa bindiğimizde haberi almış olduk. Bu vahşeti işleyenleri şahsım adına lanetleyip kınıyorum. Uçağa bindiğimizde haberi almış olduk. Bakanlarımız bölgeye hareket etti. Başbakanımız da Ankara’dan takip ediyor. Terörün nereden gelirse gelsin lanetlenmesi gerek. Terörün dini, dili, ırkı, vatanı yoktur. Teröre karşı uluslararası mücadele verilmesi gerektiğini ifade ettik, ediyoruz. Terör insanlığın huzuruna kasteden bir olaylar silsilesidir. İnsanlığın mutluluğuna kasteden bir olaylar silsilesidir. Buna karşı da mücadeleyi dünyanın her yerinde hep birlikte vermeye mecburuz. Ben bir kez daha kınıyor ve bu terör eyleminde ölen vatandaşlarımızın ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.”