GeriGündem Teknolojide 2007 modası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknolojide 2007 modası

Teknolojide 2007 modası
refid:5048561 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Teknoloji meraklıları deniz kenarından bilgisayarlarının başına geçmeye hazırlanırken, firmalar da yeni ürünleriyle tekrar hareketlenmeye başlayacak olan sezonu karşılıyor. İşte teknoloji tutkunlarının ilgisini çekecek, yeni ürünlerden bir demet.

dosya deposu: Freecom FSG-3

Evlere ikinci bilgisayarların girmesiyle birlikte, bir çok evde basit birer bilgisayar ağı oluşmuş durumda. Dahili olarak 250GB kapasiteli bir sabit diske sahip olan Freecom FSG-3, ağınıza bağlanarak bu diski kullanıcıların paylaşımına sunuyor. Cihaz ufak boyutlarına rağmen oldukça yetenekli; dosya sunucusu olarak iş yapabiliyor, basit bir web sunucusu içeriyor, bilgisayarlarınızdaki verileri yedekleyebiliyor, yazıcınızı ağa paylaştırabiliyor.

iPod’a CİDDİRAKİP:

Sandisk Sansa e270


Sandisk, bir süredir MP3 çalarlarıyla Apple iPod’un en ciddi rakibi durumunda. Ülkemizde 2, 4 ve 6 GB kapasiteli modelleri satışta olan Sansa e200 serisi, depolama için flash bellek kullanıyor. Ürünün büyük boyutlu ve renkli ekranı, pilinin değiştirilebilir olması ve depolama kapasitesinin microSD tipi kartlarla arttırılabilmesi, bir çok rakibine göre avantaj sağlayan özellikler. Sansa e200 serisinin ABD için üretilmiş modellerinde FM radyo da bulunuyor, ama Avrupa’da satılmakta olan modellerinde bu güzel özelliğe yer verilmemiş. Sansa e200’ler MP3 çalmanın yanı sıra ses kaydedebiliyor, fotoğraf ve video görüntüleyebiliyor.

Overclock delİlerİne:

DFI LanParty NF590 SLI


"Overclock" olarak tanımlanan, bilgisayar parçalarının tasarlandıkları hızların üzerlerinde çalıştırılması eylemi son yıllarda yaygın bir hobi haline geldi. Overclock amaçlı anakartlar üreten firmaların başında da DFI geliyor. Firma geçtiğimiz hafta yeni anakartı LanParty NF590 SLI’ı duyurdu. Diğer DFI LanParty serisi anakartlar gibi bu anakartın da ana özelliği, tüm özelliklerinin overclock konusu düşünülerek geliştirilmiş olması. Hem anakartın fiziksel tasarımı ve yapıtaşları, hem de ince ayarların yapılacağı BIOS bölümü işlemci performansını sınırlarına kadar zorlamanız için düzenlenmiş. Anakart AM2 soketine uyan AMD işlemcileri ve DDR2 tipindeki bellekleri destekliyor.

CepLEkarIŞtIrmayIn:

Tesan TD316


Tesan’ın piyasaya sunduğu TD316 modeli kablosuz DECT telefon, gerek tasarımı, gerekse boyutlarıyla cep telefonlarıyla karıştırılmaya aday. TD316, cep telefonlarında son yıllarda çok yaygın kullanılan kapaklı tasarıma ve çift likit kristal ekrana sahip. Saat göstergesi, Türkçe menüler, arayan numarayı gösterme gibi özellikleri olan TD316’da tuş kilidi gibi detaylar da gözden kaçırılmamış. Metalik gümüş renkte sunulan ürün, 6 farklı melodi seçeneği sunuyor. Gizlilik isteyenler için kulaklık çıkışı sunan telefon, pil ömrü konusunda 70 saat bekleme ve 7 saat konuşma süresi öngörüyor.

Tekerlekte devrİm:

Logitech MX Revolution


Logitech firmasının gazetemiz yayına hazırladığını günlerde duyurduğu Revolution serisi fareleri, tekerleği yeniden icat etmek gibi ilginç bir iddia ile kullanıcılara tanıtılıyor. Farelerin özelliği, dilerseniz serbest şekilde çok hızlı dönen, dilerseniz alışageldiğiniz şekilde, adım adım ilerleyen bir kaydırma tekerleğine sahip olması. Tekerlek serbest dönüş modundayken, yüzlerce sayfa veriyi ekrandan bir kaç saniye içinde kaydırabiliyor. Ayrıca MX Revolution modelinde, farenin yan yüzüne bir kaydırma tekerleği daha eklenmiş. Bu ek tekerlek, o sırada görüntülenmekte olan dökümanı yakınlaştırma-uzaklaştırma işlevlerini yürütüyor.

Ödüllü tasarIm:

Creatİve Zen VIsIon: M


MP3 çalar pazarının en hızlı firmalarından Creative, Zen Vision: M modeliyle rakiplerini zorlamaya kararlı. Bu ufak ve güçlü MP3 çalar, öncelikle çok keskin, doygun renklere sahip ve parlak ekranıyla dikkat çekiyor. Ürün, 30GB depolama kapasitesine sahip. MP3 çalmanın yanında Divx ve MPEG formatındaki filmleri gösterebilen ve FM radyosu da olan Zen Vision: M, komple bir eğlence merkezi olmayı başarıyor. Cihaz ayrıca takvim, adres listesi gibi basit ajanda işlevlerine de sahip. Yaptığımız denemelerde, Zen Vision: M’in özellikle pil ömrü konusunda belirgin şekilde avantajlı olduğunu gözledik.
False