GeriGündem Tek twit’i 8 bin dolar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tek twit’i 8 bin dolar

Tek twit’i 8 bin dolar
refid:20525687 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Ünlülerin sosyal ağ hesaplarını reklam amaçlı kullanma trendi giderek yayıldı.

Twitter’da çok takipçisi olan ünlüler için yeni fırsat. Dünyadaki birçok ‘celebrity’ gibi twitter’dan reklamla para kazanabilirsiniz.

Reklamın televizyon, radyo ve basılı medyayla sınırlı kalmadığı çağımızda ünlüler etkileşim ve gündem yaratma güçlerini artık sosyal ağlarda da kullanıyor. Belirli bir şöhrete sahip isimler ve celebrity’lerin, sosyal ağ hesaplarını reklam mecrası olarak kullanma trendi sonunda Türkiye’ye de geldi. Dünyada Megan Fox, Kim Kardashian, Charlie Sheen, Snoop Dogg, Shaquille O’Neil, Christiano Ronaldo, Lady Gaga ve 50 Cent gibi isimler Twitter hesaplarını birer ajans aracılığıyla reklam mecrası olarak kullanıyor. Toyota, Microsoft ve Dell gibi uluslararası markalar da başta Twitter olmak üzere ünlü isimlerin hayranlarına bu ağlarla ulaşıyor. Türkiye’de ilk kez ünlülere profesyonel hizmet veren “Celebrity Sosyal Medya Ajansı” kuruldu. Sosyalstar.com Türkiye’den 40 ünlü isimle (gizlilik nedeniyle ad verilmiyor) markaları bir araya getiriyor.

‘HAYRANLARI HİÇ RAHATSIZ ETMİYOR’

Sosyalstar.com, hem ünlülerin sosyal ağları doğru kullanmasına destek veriyor hem de doğru projelerle reklam geliri kazanmalarını sağlıyor. Sosyalstar sisteminde doğru marka ile doğru ünlü karakteri en uygun ortamda buluşturarak etkin iletişim kampanyası hazırlıyor. Ünlüler de tıpkı televizyon veya radyolarda olduğu gibi sosyal mecralardan da reklam karşılığı bir gelir elde ediyor. Fakat bu operasyonlar sırasında hayranlarını yani takipçilerini rahatsız etmeyen profesyonel bir yaklaşım yürütülüyor. Hatta hobileri zevkleri aynı olan takipçilere göre ayrı ayrı reklam mesajları iletiliyor.

TEK TWIT 8 BİN DOLAR

Kim Kardashian, ABD’de yer aldığı Twitter kampanyasında her tweet için 8 bin  dolar alıyor.    
                   

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle