GeriGündem Tehlikeye SET çekin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tehlikeye SET çekin

İnternet üzerinde kredi kartıyla ödeme bugüne kadarki en verimli yöntem olarak kabul ediliyor. HP Danışmanlık Proje Yöneticisi Cüneyt Çubukçu kredi kartı ödemelerinde çok ciddi problemlerle karşılaşıldığını söylüyor. İnternet üzerindeki tüm bilgisayarların gerekli işlemler yapılırsa birbirine ulaşabileceğini belirtiyor. Çubukçu, teknolojinin sunduğu çözümler arasında şifrelenerek gönderilen kart numaralarının olduğunu belirtiyor. Bunlar mağaza dahil olmak üzere banka ve kart hamili dışında kimsenin eline geçemiyor. Bu konuda dünyada çeşitli güvenlik standartları oluşturulmuş. VISA ve Mastercard firmalarının önderliği ile kurulan SET bunlardan biri. Çubukçu, HP’nin dünyada ve Türkiye'de lider konumda olan VeriFone SET çözümünü sunduğunu söylüyor. Çubukçu'ya göre tüketicinin dikkat etmesi gereken noktalar şöyle:

Özellikle yurt dışındaki web sitelerinden yapılacak alışverişlerde ürünlerini tanıtan firmanın gerçek olup olmadığından emin olunmalı.

Ödeme yaparken kredi kartı numarasının girilmesi gereken bölümlerde SET ve SSL gibi dünya standartlarında güvenli olduğu garantilenmiş şekilde bu ödemeleri kabul eden siteler tercih edilmeli.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle