GeriGündem Tehlikeli dekorasyon zevki
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tehlikeli dekorasyon zevki

Sarıyer'de düzenlenen bir operasyonda, Roma, Hellenistik ve Yunan dönemlerine ait, piyasa değeri 150-200 bin dolar olan 108 parça tarihi eser elegeçirildi. Bulunan, iki bronz şamdan ile ayakların, bir camiden çalındığı belirlendi. Kaçakçı İlhan Kütük'ün, M.Ö. 3000 ile 2000 yıllarından kalma eserlerden bir kısmını, Tarabya'daki evinin inşaatı sırasında, duvarlara monte ettiği anlaşıldı.

Çok sayıda tarihi eser için müşteri arandığı ihbarı alarak harekete geçen İstanbul Mali Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kaçakçı Kütük ile irtibat kurdular. Kütük, alıcı kılığında Tarabya'daki evine gelen ekipler tarafından, tarihi eserleri gösterirken, suçüstü yakalandı. Evde yapılan aramada, nadide duvar mozaikleri, testiler, bronz heykelcikler, plakalardan oluşan 108 parçalık kaçak tarihi eser stoğu bulundu. Duvarlardaki eserlere zarar verilmeden yerinden çıkarılması için, Arkeoloji Müzesi'nden yardım istendi.

Mali Şube Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Mehmet Tosun, elegeçirilen iki şamdan ile ayaklarının hangi camiden çalındığını belirlemek için çalışıldığını söyledi. Polisteki sorgulaması tamamlanan kaçakçı İlhan Kütük, Sarıyer Adliyesi'ne sevkedildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False