Tatlıses'in hastanedeki ilk fotoğrafları

Tatlısesin hastanedeki ilk fotoğrafları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, uğradığı silahlı saldırıda yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses'i, tedavisinin sürdüğü hastanede 20 dakikada ziyaret etti. Bu arada Tatlıses'in hastane odasındaki ilk fotoğrafları da yayınlandı. Fotoğraflarda Tatlıses, Başbakan Erdoğan'la tokalaşırken görülüyor.Tatlıses'in milletvekilliği aday adaylığına ilişkin belgeler ise Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne götürüldü.

Haberin Devamı

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ (WEB TV)

İŞTE TATLISES'İN HASTANE ODASINDAKİ İLK FOTOĞRAFLARI

TATLISES'İN BELGELERİ BAŞBAKAN'DA / FOTO GALERİ

Erdoğan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığından çıktıktan sonra, Tatlıses'in tedavi gördüğü Acıbadem Maslak Hastanesine geldi. Başbakan Erdoğan'ı, hastaneye gelişinde başhekim Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu ile beyin ve sinir cerrahı Prof. Dr. İlhan Elmacı karşıladı.

Başbakan Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hastaneye geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’i tedavi gördüğü Acıbadem Maslak Hastanesi’nde ziyaret etti.

"BEN, HAFIZASINI GAYET İYİ GÖRDÜM"

Erdoğan yaklaşık 20 dakika hastanede kaldı. Ziyaret sonrası Erdoğan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "İbrahim beyi, doğrusu çok çok iyi gördüm. İyi bir muhabbetimiz oldu. Yarın Adana’ya gideceğimi söyleyince Adana konuşmamı da istedi" diyen Erdoğan, "Bugün de zaten bulunduğu yoğun bakımdan bir üst odaya geçecek. Bu da tabii doktorlarımızın, daha iyiye gittiği tespitiyle yukarıdaki odaya çıkarmaları anlamına geliyor. Dolayısıyla, öyle zannediyorum ki çok kısa bir süre içerisinde de her halde fizyoterapi tedavileri de netice verecek. Zaten sağ tarafında herhangi bir şey yok. Birazcık solda var. Bunu da aşacağı kanaatindeyim. Yani konuşmasında, şunda, bunda filan herhangi bir şey yok. Ben, hafızasını gayet iyi gördüm" dedi.

"BEN ŞİMDİ MÜRACAATINI ALDIM"

Haberin Devamı

Erdoğan, gazetecilerin "Neler konuştunuz?" sorusu üzerine, "İşte diyorum ya aramızdaki muhabbeti..." diye yanıtladı. Başbakan Erdoğan, "İbrahim Tatlıses’in AK Parti’den aday gösterecek misiniz?" sorusunu da "Ben şimdi müracaatını aldım" diye yanıtladı.

Başbakan Erdoğan'ı hastaneden, İbrahim Tatlıses'in büyük oğlu Ahmet Tatlı ile küçük oğlu İbrahim Tatlıses elini öperek uğurladı.

"YARGI KARARINI VERECEK TABİİ"

Erdoğan, bir gazetecinin "Ahmet Şık’la ilgili... Basılmayan kitaba ilişkin çok eleştiri aldı" demesi üzerine, "Bunlar benim konum değil. Bunların tamamı yargının konusudur. Yargı bu süreci, devam ettirdikleri sorgulama süreci içerisinde, biliyorsunuz ellerindeki bulgular, belgeler sebebiyle devamlı ne çıkıyorsa bunun üzerine üzerine gidiyorlar. Bunlar, durup dururken olan şeyler değil. Demek ki her araştırma yeni bir araştırmayı, yeni müdahaleyi herhalde getiriyor ve yargı da buna göre adımlarını atıyor. Yani bunun yürütme olarak bizlerle ilgili bir yanı yok. Bunları biz çıkarmıyoruz, bunları yargı çıkarıyor ve lütfen, yani bu konuda da olayı bu şekilde değerlendirmekte fayda var. Yani ’Neler oluyormuş bu ülkede’, bu soruyu bir de kendimize herhalde soracak olursak çok daha isabetli olur diye düşünüyorum" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin "Hukuk açısından değerlendirecek olursanız, henüz basılmamış bir kitabı..." demesi üzerine de "Yargı kararını verecek tabii" ifadesini kullandı.

Haberin Devamı

"YANİ PARİS, ARTIK DEVRE DIŞI KALMAYA BAŞLADI"

Başbakan Erdoğan, Libya ile ilgili gelişmelere ilişkin sorulara da yanıt verdi. Erdoğan, NATO’nun görevi devralmaya başladığını belirtti Erdoğan, "Yani Paris, artık devre dışı kalmaya başladı. Ben Paris’in devre dışı kalmasını özellikle Libya’daki bu süreç için çok olumlu görüyorum" dedi.

"TÜRKİYE OLARAK HASSASİYETLERİMİZİ KORUYACAĞIZ"

Erdoğan, "Çünkü bizim arzumuz şuydu: NATO buna tek başına müdahil olmasın, yanına Arap Ligi’ni alsın, Afrika Birliği’ni de alsın. Müşterek olarak bunu yapalım. Çünkü Afganistan’da bu yanlış görüldü, Irak’ta değişik bir şekilde bu yanlış görüldü. Aynı yanlış Libya’da yaşanmasın istedik. Bu NATO’da da kabul gördü. Şu anda 1970 ve 1973 sayılı kararla ilgili olarak atılan bu adımlar, bu hassasiyetler göz önünde bulundurularak yapılıyor. Biz bu gece de yine Libya Başbakanı ile 02.00-02.30’a kadar sürekli telefonlarla görüşmeler yaptık. Özellikle insani yardım konusunda neler yapabileceğimizi, Dışişleri Bakanım Ahmet Bey de sürekli burada telefon diplomasisini sürdürdü. Bununla birlikte de insani yardım konusunda Türkiye olarak hassasiyetlerimizi koruyacağız. Bu konudaLibya’yı kendi başına bırakmayacağız. Libya’nın birliğini, bütünlüğünü esas alan tavrımızı sonuna kadar sürdüreceğiz" diye konuştu,

Haberin Devamı

"ŞU ANDA ÇOK FARKLI YERLERDE OLABİLİR"

Erdoğan, Kaddafi ile operasyon sonrasında görüşmediğini belirterek , NATO komuta merkezinin İzmir’de olup olmayacağına ilişkin soruya karşılık da "Şu anda çok farklı yerlerde olabilir. Böyle bir kesinleşen bir bilgi bana ulaşmış değil" diye cevap verdi.

BELGELER BAŞBAKAN'DA

Uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan  ve halen hastanede tedavi gören sanatçı İbrahim Tatlıses'in AK Parti'den  milletvekili aday adaylığı için gerekli evraklar, bir akrabası tarafından  Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisine teslim edildi.

Tatlıses'in amcasının oğlu Abdullah Tatlı, evrakları teslim etmeden önce  ofisin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın  hastaneye yaptığı ziyaret sırasında verdiği talimat üzerine, Tatlıses'in adaylık  başvurusu için gerekli tüm evrakı getirdiğini söyledi.

Tatlı, Başbakanlık Ofisinden de arandıklarını dile getirerek, evrakları  Başbakanlık Özel Kalemine teslim edeceğini belirtti.

Tatlıses'in milletvekilliği aday adaylığı için evrakların önceden  hazırlandığını dile getiren Tatlı, “O saldırı olayı olmasaydı, ertesi gün yani  pazartesi günü kendisi AK Parti İl Başkanlığına gidip müracaatını yapacaktı. Bu  olay olunca kaldı tabii. Şimdi de Başbakanımızın emriyle geldik” diye konuştu.

Abdullah Tatlı, İbrahim Tatlıses'in İstanbul 3. bölgeden aday olmayı  istediğini, ancak takdirin Başbakan Erdoğan'da olduğunu kaydetti.

Açıklamanın ardından Tatlı, İbrahim Tatlıses'in evraklarını teslim etmek  üzere görevlilerce çalışma ofisine alındı.
  

Haberin Devamı

 

Haberle ilgili daha fazlası: