Tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB ücretsiz tablet dağıtımının yapıldığı iller belli oldu! İşte ayrıntılar

Güncelleme Tarihi:

Tablet başvurusu nasıl yapılır MEB ücretsiz tablet dağıtımının yapıldığı iller belli oldu İşte ayrıntılar
Oluşturulma Tarihi: Şubat 26, 2021 18:17

MEB tablet başvurusu, uzaktan eğitim sürecinde gündeme gelen konuların başında yer alıyor. İhtiyacı olan öğrencilere sağlanan tablet dağıtımında, 8'inci fazın ayrıntıları belli oldu. Geçtiğimiz hafta bakanlık tarafından MEB 67 bin 620 tablet bilgisayarın dağıtımı, İstanbul, İzmir, Adana başta olmak üzere bir çok ilde gerçekleşti. MEB'in ücretsiz tablet dağıtımında tablet bilgisayar için ailelerin gelir durumu ve okul çağındaki kardeş sayısı gibi durumlar esas alınıyor. Peki, tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, tablet başvurusu ile ilgili ayrıntılar.

Haberin Devamı

Ücretsiz tablet başvurusu son gelişmeler ile veli ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. 17 Şubat haftasında Bakanlık, Adana, Ağrı, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kütahya, Manisa, Muğla, Trabzon, Şanlıurfa ve Van'daki öğrencilere 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayar teslim edeceğini bildirdi. MEB tarafından sağlanan ücretsiz tablet dağıtımı için öğrencilerin herhangi bir başvurusu yapması gerekmiyor.

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakanlığın öğrencilere ulaştırdığı tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı internet paketi de bulunuyor.
Tablet desteği de yine başvuru gerekmeksizin ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı ve öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Haberin Devamı

Öte yandan başvuru esasları ile ilgili daha önce Bakan Selçuk açıklama yapmıştı. Öğrenci veya velilerinin tablet bilgisayar için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını kaydeden Bakan Selçuk, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine eklemişti.

Tablet başvurusu nasıl yapılır MEB ücretsiz tablet dağıtımının yapıldığı iller belli oldu İşte ayrıntılar

MEB TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN?

Bakanlıktan yapılan açıklamada, geçtiğimiz hafta 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarın, hafta sonuna kadar yukarıda belirtilen illere teslim edileceği bildirildi.

Dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileriyle video konferans yöntemiyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde fırsat adaleti doğrultusunda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar gereksinimlerini karşılamayı sürdürdüklerini vurguladı.

Yeni dağıtımların MEB tarafından ilerleyen günlerde sağlanması ön görülüyor.

Haberin Devamı

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Selçuk, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarı daha öğrencilere ulaştırdıklarına dikkati çekerek, "Her çocuğumuzun mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur. Cihazlara EBA mobil uygulamalarını yükleyen yazılım uzmanlarımızdan bu zor hava koşullarında nakliyesini yapan şoförümüze ve teslimatını gerçekleştiren destek personeline kadar bu sürece emek veren, ter döken herkese yürekten teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Bu yeni fazdaki dağıtıma katkıda bulunan Gaziantep'in Şehitkamil, Nurdağı ve Şahinbey belediyeleri, Muğla'nın Yatağan ve Seydikemer belediyeleri ile Trabzon Belediyesine destekleri için teşekkür eden Selçuk, daha çok öğrenciye ulaşmak için hep beraber çaba vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Haberin Devamı

Yatılı bölge ortaokullarında okuyan öğrenciler için sipariş edilen tablet bilgisayarların tedarik sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Selçuk, "Yakında hepsi de tablet bilgisayarlarını internetleriyle beraber ellerine alacak ve EBA'nın tüm içeriğine rahatça ulaşacaklar." müjdesini verdi.

BAKMADAN GEÇME!