GeriGündem Suriye sınırında bayramlaşma başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suriye sınırında bayramlaşma başladı

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki sınır kapısından, Suriye'deki yakınları ile yatılı bayramlaşma yapacak Türk vatandaşlarının geçişleri başladı.

Hatay Valisi Abdülkadir Sarı ve beraberindekiler, Yayladağı Sınır Kapısı'ndan Suriye tarafına geçtiler. Vali Sarı'yı Laskiye Valisi Zahi Haj Musa ve diğer yetkililer karşıladı.
  
Vali Sarı, Laskiye Gümrük Kapısı Salonu'nda yaptığı konuşmada, her iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin her geçen gün ilerlediğini söyledi. İki ülke arasındaki kültürel ve dini bağların da güçlendiğinibelirten Sarı, ''Bu ilişkiler sayesinde aileler birbirleriyle görüşmeler yapıyor. İyi ilişkilerimiz iki ülkenin devlet başkanlarının görüşmeleriyle giderek perçinleşti'' dedi.
  
Laskiye Valisi Musa da Hatay'dan gelen misafirleri ağırlamaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, ''Sizi misafir olarak değil, kardeşlerimiz ve dostlarımız olarak görüyoruz'' diye konuştu.
  
Yayladağı Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye 4 bin 600 kişinin geçeceği ve bir gecelik yatılı bayramlaşma yapacakları belirtildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False